شنبه, 23 دی 1396 ساعت 11:29

بررسی راه‌های فشار بر کره شمالی در نشست ونکوور

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصر اقتصاد: وزيران خارجه آمریکا و چند کشور دیگر مانند ژاپن و کره جنوبی پیرامون راه‌های فشار بر کره شمالی بحث و گفت‌و‌گو می‌کنند.

به گزارش NHK، یک مقام ارشد دولت ايالات متحده آمریکا اعلام کرد که در نشست آینده وزيران خارجه در کانادا، پیرامون چگونگی افزایش فشار بر کره شمالی بحث و گفت و گو خواهد شد.

برایان هوک (Brian Hook) رییس بخش برنامه ریزی سیاسی وزارت امور خارجه ايالات متحده آمریکا، درباره این نشست پيرامون توسعه موشکی و هسته ای کره شمالی که قرار است روز سه شنبه هفته جاری در ونکوور کانادا برگزار شود، توضیحاتی به خبرنگاران داد.

هوک به خبرنگاران گفت که در این نشست، ژاپن، کره جنوبی و همچنین کشورهایی که طی جنگ کره به عنوان بخشی از فرماندهی سازمان ملل متحد تحت رهبری ايالات متحده آمریکا، نیرو تامین کرده بودند، شرکت خواهند کرد. هدف این نشست ایجاد یک چارچوب موثر برای حفظ فشار بر کره شمالی است درعین حالى که نشان می دهد یک راه حل دیپلماتیک نیز امکان پذیر است.

هوک افزود: تمرکز بحث و گفت و گوها درباره مقابله با چگونگی فرار کره شمالی از تحریمات شورای امنیت سازمان ملل متحد از قبیل نقل و انتقال محصولات پالایش شده نفتی در دریا است.

دولت ايالات متحده آمریکا ظاهرا می خواهد از طريق این نشست پیام یکپارچه اى ارسال کند مبنى بر آنکه تا زمانى که کره شمالی تمایل خود برای صرفنظر کردن از توسعه هسته ای را ابراز ندارد کشورها فشار بر اين کشور را حفظ خواهند کرد.

از سوی دیگر کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی گفت: برای این کشور سخت نیست اگر دشمنان بخواهند تحریم ها را 10 سال و یا حتی 100 سال دیگر هم علیه این کشور ادامه دهند.

به گزارش اسپوتنیک، کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی گفت: برای این کشور سخت نیست اگر دشمنان بخواهند تحریم‌ها را 10 سال و یا حتی 100 سال دیگر هم علیه این کشور ادامه دهند.

او ادامه داد: "یکی از اسرار پیروزی انقلاب کره در مواجهه با شرایط سخت این است که ما اولین اولویت را به توسعه علم و فناوری می‌دهیم. به یمن اقتصاد ملی مستقل و کادر علمی و فنی باهوش، ما در برابر تحریم‌ها هیچ سختی نخواهیم داشت، حتی اگر تحریم ها 10 سال یا 100 سال ادامه داشته باشند."

گزارش شده است که کیم جونگ اون دستور داده است که به کارمندان کارکنان آکادمی علوم جایزه نقدی پرداخت شود.

خواندن 271 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395