شنبه, 23 دی 1396 ساعت 15:45

دو ملوان ایرانی در دقایق اولیه انفجار جان باختند

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

«شیه کوان وی» فرمانده چینی عملیات اطفا حریق نفتکش ایرانی با اشاره به پیدا شدن پیکر دو دریانورد دیگر ایرانی گفت: بررسی‌های اولیه نشان می دهد این دو عزیز که پیکر آن‌ها روی عرشه پیدا شده است، همان دقایق اولیه انفجار جان باختند.

شیه کوان امروز شنبه در جلسه ای با حضور علی ربیعی نماینده ویژه رییس جمهوری و مسئول کمیته رسیدگی به نفتکش حادثه دیده سانچی افزود: پیکر این دو جان باخته و همچنین جعبه سیاه کشتی فردا بعد از ظهر برای بررسی بیشتر به شانگهای می رسند.
او گفت: صورت این عزیزان سوخته است و ارزیابی ما این است شناسایی آنها از طریق آزمایشات پزشکی امکانپذیر نیست.
فرمانده چینی عملیات اطفا حریق نفتکش ایرانی با اشاره به وضعیت متغیر نفتکش ایرانی گفت: نمی توان با قطعیت در مورد وضعیت کشتی از جمله زمان اطفا آن نظر داد.
شیه کوان با اشاره به اینکه تلاش خود را برای مهار آتش بکار گرفته ایم،گفت: از تیم ایرانی خواسته ایم اگر کارشناس فنی دارند ،ارزیابی هایش را در اختیار ما بگذارد.
او با بیان اینکه در چند روز گذشته حجم زیادی از فوم برای اطفاء حریق مصرف شده است ، گفت: در حال حاضر حدود 260 تن فوم ذخیره داریم آما پیش بینی می کنیم به فوم بیشتری نیاز داشته باشیم.
وی مهار آتش کشتی را خیلی فنی و پیچیده عنوان کرد و گفت: کشتی ژاپنی از دو روز پیش به جمع ظرفیت تیم اطفا در آمده است.
شیه در مورد دلیل عدم استفاده از هواپیما برای خاموش کردن کشتی گفت: هواپیما تنها ظرفیت حمل سه تن فوم را دارد و اصلا امکان بهره گیری از آن نیست.
وی تصریح کرد: با خلبانان مختلفی در مورد امکان استفاده از هواپیما صحبت شد که این کار را توصیه نکردند.
او با بیان اینکه در حال حاضر چهار کشتی مشغول کمک و سه کشتی دیگر هم در منطقه هستند ، اظهار داشت: یک کشتی کره جنوبی، دو کشتی ژاپنی و هفت کشتی چینی دیگر هم حضور خواهند یافت.
نفتکش ایرانی حامل 136 هزار تن میعانات گازی صادراتی ایران به کره جنوبی عصر شانزدهم دی ماه پس از برخورد یک کشتی باری با آن، طعمه حریق شد. 
کشتی فله بر هنگ کنگی به نام «کریستال» با مالکیت یک شرکت لجستیکی در استان «جه جیانگ» چین حاوی 64 هزار تن غله بود که از آمریکا به مقصد استان «گوانگ دونگ» در جنوب چین می رفت و در بین راه به کشتی نفتکش «سانچی» با مالکیت شرکت «برایت» از جمهوری اسلامی ایران برخورد کرد. 
این حادثه سبب انفجار و آتش سوزی در کشتی نفتکش شد و از 32 سرنشین آن شامل 30 نفر ایرانی و 2 تن بنگلادشی خبری نیست. تاکنون سه جسد پیدا شده است، اما هویت آنها معلوم نیست.
علی ربیعی» وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس کمیته ویژه رسیدگی به وضعیت نفتکش حادثه دیده ایرانی سانچی امروز شنبه به منظور پیگیری آخرین وضعیت این نفتکش وارد شانگهای شده است.

منبع: ایرنا

خواندن 527 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395