یکشنبه, 24 دی 1396 ساعت 04:30

تلگرام رفع فیلتر شد

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

عصراقتصاد:کاربران پیام رسان "تلگرام" از رفع فیلتر شدن این شبکه اطلاع رسانی خبر دادند
از حدود ساعت 21:30 روز شنبه23 دی ماه اولین پیام های تلگرامی از طریق ADSL مخابره شد و جهرمی وزیر ارتباطات نیزرفع فیلترینگ این پیام رسان را اعلام نمود.
به گزارش خبرنگار ما؛  بعضی از سایت ها خبری رفع فیلترینگ پیام رسان تلگرام را مربوط به دستور مستقیم حسن روحانی ،رییس جمهور اعلام کرده اند.
شبکه های اینستگرام و تلگرام از نهم و دهم دی ماه جاری و با احراز سوء استفاده گروه های اغتشاش گر برای سازماندهی اغتشاشات، بطور موقت فیلتر شدو موضوع توسط وزیر ارتباطات اعلام عمومی گردید.
وی باموقت خواندن این فیلترینگ قول داده بود که با بازگشت آرامش ، فیلترینگ اینستاگرام و تلگرام رفع خواهد شد.
از اوایل هفته گذشته با توجه به اعلام پایان اغتشاشات توسط سردار جعفری ، فرمانده کل سپاه پاسداران، انتظار می رفت فیلترینگ نیز پایان یابد، اما بعضی از افراد که در گذشته هم برای فیلترینگ دائمی شبکه های اجتماعی تلاش می کردند،سعی کردند این فیلترینگ موقت ، دائمی شود. و بجای این دو شبکه ، وی چت و سروش فعال شوند. اماکاربردی بودن تلگرام در کسب و کارهای استارت آپ و نقش موثر آن در ارتباطات اداری و شخصی در کشور به پی گیری و فشارهای اجتماعی و رسانه ای عمومی منتهی شد تا رییس جمهور شخصا دستور پی گیری و رفع فیلتر از دو شبکه مزبور را صادر کند.
به گزارش خبر نگار ما شبکه اینستاگرام هفته گذشته رفع فیلتر شد و شنبه 23دی ماه نیز تلگرام از فیلتر خارج گردید.
این گزارش می افزاید :به دنبال رفع فیلتر از تلگرام ، توئیتی به زبان فارسی از پاول دوروف مدیر روسی "تلگرام"منتشر شد که نوشته است:تورو خدا یهو بعد از رفع فیلترینگ همه باهم نیاین تو تلگرام، سرورهامون هنگ کرد بخدا


گفتنی است بعد از رفع فیلتر از تلگرام، کابران لطیفه های و شوخی های متعددی را با استنباط از پیام کریمی گوینده رادیو در دوران دفاع مقدس در مورد آزادی خرمشهر و هم چنین کلید سمبلیک حس روحانی ساخته و منتشر کرده اند.
رفع فیلترینگ تلگرام را می توان یکی از نمونه های قابل اعتنای اعتراضات سالم و مناسب مدنی و تعامل مسئولین با مردم دانست.
آثار اقتصادی و کسب و کار دوره فیلترینگ تلگرام چه از نطر ایجاد بازار داغ خرید و فروش فیلتر شکن و چه از نظر توقف فعالیت استارت آپ های وابسته به پیام رسان تلگرام، موضوع قابل اعتنایی است که سیاست گذاران فضای مجازی باید گزارش گیری دقیقی کرده، به عنوان یک تجربه مهم در سایر تصمیمات مربوط مورد توجه قرار دهند.

خواندن 323 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395