یکشنبه, 24 دی 1396 ساعت 13:22

حمل و نقل شهری با محدودیت طرح ترافیک

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

ساناز بردبار

عصر اقتصاد: با رشد شتابان شهر نشینی در چند دهه اخیر ، شهرها به عنوان بزرگترین مجموعه های زیستی جهان پذیرای جمعیت بسیاری در خود است ، این روند در حالی پیش می رود که در دهه های اخیر جابه جایی و حمل و نقل در شهرها به ویژه شهرهای پرجمعیت همواره به عنوان یکی از اصلی ترین چالش های شهری مطرح بوده است. مساله اصلی شهر تهران و بسیاری از کلانشهرهای ایران نیز  برای حمل و نقل شهری ،وجود طرح های ترافیک و همچنین محدوده زوج و فرد است و با توجه به عدم تعلق کارت تردد به اعضای اتحادیه های کالای شهری  ، این معضل همچنان ادامه دارد.

رییس اتحادیه  حمل و نقل کالای شهری با بیان اینکه اساسی ترین مشکل این اتحادیه مساله عبور و مرور  و طرح ترافیک است ، افزود: در حال حاضر در حدود 3سال است که برای توزیع اثاثیه منزل و کالاهای تجاری در مرکز تهران با این مشکل رو به رو هستیم.

حسین زندی با عنوان اینکه بنا بوده که طرح ترافیک برای دو اتحادیه باری در نظر گرفته شود ، گفت : که متاسفانه به اتحادیه حمل و نقل کالای شهری کارت تردد در محدوده ی طرح ها تعلق نگرفت.

وی ادامه داد: در تهران در حدود 375 موسسه دارای پروانه با دارا بودن 5 دستگاه خودرو تا 150دستگاه خودرو مشغول به فعالیت هستند، البته به غیر از دفاتر مجاز که قانون آن ها را ملزم به دریافت پروانه یکساله و واحدهای سیار را ملزم به دریافت پروانه های دایمی کرده است ، در حال حاضر در حدود 100دفتر بدون پروانه  در تهران در حال فعالیت هستند.

زندی در این خصوص عنوان کرد : معضل این اتحادیه دفاتر بدون پروانه ای است که از طریق سایت ها ، اپلکیشن شیپور و دیوار اقدام به تبلیغات می کنند و اکثر آنها دارای خط تلفن همراه هستند و در منازل سکونت دارند که برای ورود به منازل نیاز به حکم دادستانی وجود دارد.

وی با تاکید به این موضوع که برای تبلیغات در روزنامه های کثیر الانتشار ،صحت پروانه کسب آگهی دهنده در تماس با اتحادیه مشخص می شود ، گفت : متاسفانه در تبلیغات اپلکیشن های مختلف مانند دیوار و شیپور نیازی به اینگونه تاییدات وجود ندارد که این موضوع برای این اتحادیه مساله آفرین شده است.

رییس اتحادیه  حمل و نقل کالای شهری در خصوص حمل و نقل اثاثیه و بار در شهر تهران گفت : حمل و نقل کامیون ها از گمرکات غرب و جنوب برای حمل کالاهای تجاری به مرکز شهر با وجود طرح ترافیک بسیار مشکل است ، زمان کاری پاساژهای مختلف تجاری در روز است و همچنین بارگیری از گمرکات نیز در شب امکان پذیر نمی باشد ، علاوه بر موارد گفته شده همچنین در شب اجازه عبور و مرور توسط نیروی انتظامی داده نمی شود، البته کامیون های  حمل آجر و آهن و نخاله های ساختمانی از 12 شب تا 6 صبح به جابه جایی می پردازند اما در خصوص  اثاثیه و کالاهای تجاری هیچ راهی وجود نداشته و حمل و نقل بایستی در روز انجام شود.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود به عدم دریافت گازوییل توسط اعضایی که در سایت اتاق اصناف ثبت نام کرده اند ،اشاره کرد و گفت : طی 40روز گذشته  افرادی که در سایت اصناف ثبت نام کرده اند،  سهمیه گازوییل دریافت نکرده اند و متاسفانه افرادی که در سایت شهرداری ثبت نام کرده اند  1470لیتر دریافت می کنند ، البته قول هایی در خصوص رفع این مشکل تا پایان این ماه داده شده است که متاسفانه تاکنون اتفاق مثبتی صورت نگرفته است.

وی در پایان نیز  با عنوان اینکه این اتحادیه در لیست ساماندهی مشاغل مزاحم قرار ندارد ، ادامه داد: آیین نامه ساماندهی مشاغل مزاحم که توسط معاون رییس جمهور اعلام شده است شامل این اتحادیه نخواهد شد و حضور اتحادیه حمل و نقل کالای شهری در مناطق شهری الزامی است.

 

 

خواندن 532 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395