سه شنبه, 26 دی 1396 ساعت 14:13

اطلاعات تکميلي

  • وزیر اطلاعات:

انرژی کشور نباید صرف دامن زدن به اختلاف‌های درونی شود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

وزیر اطلاعات گفت: انرژی کشور را نباید صرف دامن زدن به اختلاف‌های درونی کرد، زیرا موجب تحقق اهداف دشمنان خواهد شد.

آیت الله دکتر سید محمود علوی روز سه شنبه در نشست شورای اداری استان زنجان با اشاره به مسایل پیش آمده در هفته های گذشته در کشور افزود: نارضایتی ها و مسائلی را که موجب بروز چنین حوادثی در کشور می شود باید علاج کرد. 
وی بر دامن نزدن به مسائل اختلاف آفرین در کشور که موجب سودجویی دشمنان برای ایجاد نا امنی می شود، تاکید کرد و تقویت وحدت را در تمامی ابعاد ضرورتی انکار ناپذیر برشمرد. 
دکتر علوی، پیروزی های جمهوری اسلامی را در منطقه با رهبری های حکیمانه مقام معظم رهبری و تدابیر و همکاری همه دستگاه ها و نهادها موجب سر شکستگی دشمنان اعلام کرد و بروز حوادث هفته های گذشته را زمینه ساز شادمانی آنان خواند. 
وزیر اطلاعات تاکید کرد: گرچه اصل این حادثه به کشور لطمه زد اما مهار این حوادث که دشمنان به آن دل بسته بودند، موجب اقتدار نظام اسلامی شد و با وحدت و عملکرد خوب دستگاه ها و همکاری مردم فهمین موفقیت های خوبی به دست آمد. 
وی علت پیروزی و پیدایش انقلاب اسلامی در ایران را اجرای فرامین الهی و احکام اسلام و سیره ائمه معصومین برشمرد و یادآورشد: قرارگرفتن در جایگاه گره گشایی از کار مردم نشانگر لطف خداوند است و شکر این نعمت را باید با خدمتگزاری بیشتر و بی منت بجا آورد. 
دکتر علوی با بیان اینکه نگاه دنیوی به مقام و ریاست منجر به خسارت خواهد شد، اظهار کرد: امام علی(ع) برای یاری مظلومان و رسیدگی به محرومان مسئولیت اداره جامعه اسلامی را پذیرفت و این سیره باید الگوی مسئولان در نظام اسلامی باشد. 
وزیر اطلاعات، پذیرفتن مسئولیت در نظام اسلامی را قبول امانت دانست و گفت: در منطق اسلام، محبوب ترین افراد آن کسانی هستند که بیشتر به مشکلات و رنج های مردم رسیدگی می کنند. 
وی با تاکید بر اینکه خانه خدا، نبی مکرم اسلام و قرآن کریم برای مردم هستند، خاطرنشان کرد: خداوند حضرت ابراهیم (ع) را پس از رسیدن به مقام نبوت برای هدایت مردم به مقام امامت برگزید ، چرا که خدمت به مردم حق آنان است و همه باید به آن عمل کنند. 
دکتر علوی افزایش درآمد سالانه، ارائه آموزش و اجرای عدالت را از جمله حقوق مردم در نظام اسلامی خواند و ادامه داد: خدمت رسانی به مردم از حقوق حقه آنان است و باید حداقل با حفظ کرامت و بها دادن به شخصیت مردم ضعف ها و نقصان ها را تعدیل کرد. 
وزیر اطلاعات مهربانی و عطوفت را در حکومت اسلامی و اداره جامعه ضرورت برشمرد و گفت: باید قدرت خود را در برابر دشمنان به کار گرفت و به آحاد مردم که درون نظام هستند، خدمت رسانی کرد. 
وی با اشاره به تاکید امام علی(ع) در حفظ حرمت و تامین امنیت برای مسلمانان و غیرمسلمانان حتی زن یهودی، اضافه کرد: اسلام وقتی در مقام حکومت جامعه قرار می گیرد، باید به همه افراد هرچند با مشی متفاوت، خدمت رسانی کند. 
دکتر علوی بر پرهیز از ایجاد دلزدگی و پاشیدن بذر ناامیدی در جامعه تاکید و ابراز کرد: باید با همدلی، هم افزایی و تقویت روحیه وحدت، مسائل و مشکلات را برای پیشبرد حکومت اسلامی برطرف ساخت. 
وزیر اطلاعات وجود همدلی وحدت میان مسئولان در استان زنجان را نعمت دانست که باید قدردان آن بود و گفت: بر اساس سنت الهی اختلاف موجب هلاکت و شکست ملت ها می شود و وحدت و برادری مایه عزت و پیروزی خواهد شد. 
دکتر علوی زنجان را پایتخت شور و شعور حسینی خواند و یادآور شد: این استان خواستگاه علما و اندیشمندان بزرگی بوده و از افتخارات بسیاری برخوردار است. 
وی با تسلیت شهادت سه تن از شهدای عرصه گمنامی در آذربایجان غربی که در جهت تضمین امنیت نظام سینه خود را سپر کردند، اما اجازه ایجاد امنی به دشمنان ندادند، یاد وخاطره کارکنان کشتی نفت کش ایرانی را گرامیداشت. 
دکتر علوی همچین با تقدیر از عملکرد مدیرکل قدیم اطلاعات مدیرکل جدید استان زنجان را معرفی کرد. 

منبع: ایرنا

خواندن 668 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395