پنج شنبه, 28 دی 1396 ساعت 01:30

اطلاعات تکميلي

  • رئیس جمهور هفته آینده با مردم سخن می گوید

خبرهای نشاط آفرین درباره اشتغال در راه است

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

عصراقتصاد: کشور در ماههای اخیر با حوادث غم انگیزی مواجه شد. زلزله کرمانشاه، ناآرامی های مربوط به اعتراضات اخیر و حادثه نفتکش سانچی از جمله رویدادهایی بود که موجب اندوه مردم شد. همین موضوع باعث شد رئیس جمهور در جلسه روز گذشته هیات دولت از اعضای این جلسه در خواست کنند با اعلام خبرهایی مربوط به اقدامات دولت در خصوص ایجاد اشتغال و طرح های اجرا شده در جهت افزایش روحیه نشاط و امید در جامعه تلاش کنند. 

این خبر را محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهور در حاشیه نشست هیات دولت در جمع خبرنگاران اعلام کرد و گفت: هیات دولت از رئیس جمهور در خواست کردند که از طریق تلویزیون با مردم صحبت کنند و انتظار می رود این اتفاق اواسط هفته آینده رخ دهد.

وی در ادامه به شرح جلسه هیات دولت پرداخت و گفت: در ابتدای جلسه آقای رییس جمهوری مطالبی را از اعضای اعضای جلسه خواستند و گفتند باید تلاش کنیم انچه که وزرا و اعضای کابینه در برنامه دارند، زودتر عملیاتی و برای مردم بازگو کنند. سفرهایی که اعضای کابینه به استان ها و شهرستان ها مختلف دارند، در اولویت هستند.

واعظی با بیان اینکه رییس جمهوری دستور داد که همه در جهت بالا بردن روحیه امید و نشاط جامعه باید تلاش کنند، گفت: روحانی در این جلسه از صداوسیما نیز خواست فعالیت های دولت در کشور را بازگو کند.

تلاش برای افزایش روحیه امید و نشاط در مردم

رییس دفتر رییس جمهوری خاطر نشان کرد: آنچه که آقای رییس جمهوری تاکید داشتند این بود که باید تلاش کرد روحیه امید و نشاط بین مردم افزایش یابد. متاسفانه در ماه های گذشته حوادثی از جمله زلزله های پی درپی هم در کرمانشاه، کرمان و دیگر نقاط کشور رخ داده است و همچنین حادثه اخیر نفتکش، احساس همدردی مردم را برانگیخته است و در کنار آن برنامه های مختلفی را برای جوانان و مردم در جهت امید آفرینی برای مردم داشته باشیم.

وی تصریح کرد: اعضای کابینه از رییس جمهوری خواستند هفته آینده نظرات خوبی را برای ایجاد تحول، نشاط و شغل در جامعه را با مردم در میان گذارد و احتمال می دهیم اواسط هفته آینده آقای رییس جمهوری با مردم صحبت کنند. این صحبت ها درباره سیاست های دولت در زمینه اشتغال روستایی و ساخت منازل فرسوده است و اینکه بتوانیم با کسب و کارهای خرد در زمان کوتاه اشتغال ایجاد کنیم.

وی ادامه داد: رییس جمهوری همچنین دستوراتی به وزیر ورزش و جوانان برای ایجاد مکان هایی برای بهره برداری از ورزش های همگانی و دیگر ورزش ها داد.

وی با اشاره به موضوع دیگر مطرح شده در جلسه روز گذشته هیات دولت افزود: امروز در دنیا فضای مجازی در خدمت اشتغال و اقتصاد کشورها قرار گرفته و اقتصاد دیجیتال نقش بالایی را در ایجاد تحول در وضعیت رفاه مردم دارد و به همین منظور ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای فضای مجازی در جلسه هیات دولت گزارش خوبی را درباره برنامه های آینده شورای فضای مجازی برای ایجاد اشتغال و تحول در این زمینه ارایه کرد.

رفع فیلتر تلگرام تصمیم شورای عالی امنیت ملی بود

واعظی درباره اینکه آیا دستور رفع فیلتر تلگرام توسط رییس جمهوری صادر شده است، گفت: طبیعی است که در شورای عالی امنیت ملی بحث شد و در این شورا تصمیم گیری شده است.

وی درباره بومی سازی پیام رسان ها نیز گفت: این یکی از موضوعات بسیار مهم است و در جلسه امروز نیز رییس جمهوری دستور دادند که وزارت ارتباطات باید به جد دنبال این باشد که در اپلیکیشین ها و شبکه های اجتماعی سرمایه گذاری کند تا شبکه های بومی داشته باشیم.

واعظی تصریح کرد: برای ما قابل قبول نیست که مردم از یک شبکه انحصاری استفاده کنند . حق مردم است که از شبکه های مختلف اجتماعی استفاده کنند اما از نظر امنیت ملی، نمی تواند یک شبه انحصاری باشد.

320 هزار نفر کارمند دولتی داریم

جمشید انصاری معاون رییس جمهوری و رییس سازمان امور اداری و استخدامی کشور نیز با حضوردر جمع خبرنگاران از اجرای سامانه ثبت حقوق و مزایای کارکنان دولت تا پایان سال اول اجرای قانون برنامه ششم توسعه (امسال) خبر داد.

انصاری درباره افزایش حقوق ها در بودجه 97 افزود: در کل کشور حدود دو میلیون 320 هزار نفر کارکنان دولت هستند. دولت در لایحه بودجه پیشنهاد داده بود که متوسط 10 درصد افزایش حقوق داشته باشیم که مجلس نیز تایید کرده است اما مجلس قیدی گذاشته که این میزان بین 10 درصد بصورت پلکانی به سمت پایین تا حقوق های 5 میلیون تومانی باشد.

وی افزود: اگر این موضوع در صحن مجلس تصویب شد، سازوکار اجرایی آن را دولت مشخص خواهد کرد.

معاون رییس جمهوری درباره سامانه انتشار حقوق و مزایای کارکنان دولت نیز گفت: درماده 29 قانون برنامه ششم توسعه تکلیف شده است که دولت سامانه ثبت حقوق و مزایای کارکنان دولت را تا پایان سال اول برنامه ششم توسعه، طراحی و مستقر کند، ما مراحل طراحی را به پایان رساندیم و امیدواریم تا پایان سال (امسال) این موضوع اجرایی شود.

قانون خدمات مدیریت کشوری دائمی می شود

حسینعلی امیری معاون پارلمانی رییس‌جمهور در جمع خبرنگاران از امضای لایحه دائمی کردن قانون مدیریت خدمات کشوری خبرداد و گفت امروز این لایحه را تقدیم مجلس می کنیم و امیدواریم تصویب شود تا از اول فروردین سال 97 اجرایی شود.

وی اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین قوانین کشور در دهه اخیر، قانون مدیریت خدمات کشوری است. این قانون در سال 86 به شکل آزمایشی تصویب شد و در دهه گذشته ایرادات این قانون مشخص شد.

امیری افزود: این لایحه دارای نوآوری‌های زیادی است. در قانون آزمایشی مدیریت خدمات کشوری، قوانین متعددی در حوزه مدیریت خدمات کشور وجود داشت که موجب شده بود، برداشت‌های متعدد از قوانین انجام شود و در نتیجه حقوق و مزایای دستگاه‌های مختلف دولتی، متفاوت بود و همین موضوع موجب شکایات زیاد کارمندان در دیوان عدالت اداری شد، این لایحه با رویکرد شکایات کمتر کارمندان تنظیم شده است.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور ادامه داد: در این لایحه مدیریت محلی، تعهد دولت و مستخدم به یکدیگر تعریف و مکانیزم هایی برای ایجاد رضایتمندی مردم از خدمات کشوری دیده شده است. نگاه ویژه به سیاست نظام اداری، سیاست‌های اصل 44، اقتصاد مقاومتی، واگذاری امور تصدی گری به مردم، چابک سازی و اصلاح ساختار دولت، توجه به تحقق دولت الکترونیکی، بهبود معیارها و جذب نیروی انسانی متعهد و دوری از تنگ نظری در این زمینه، توجه به آموزش کارمندان دولت، متناسب سازی نابرابری حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری در مدت پنج سال در این لایحه دیده شده است.

 

خواندن 628 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395