پنج شنبه, 28 دی 1396 ساعت 03:00

تکذیب هرگونه مذاکره درباره موضوعات موشکی ایران

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصراقتصاد: روزنامه انگلیسی فایننشال تایمز ادعایی مبنی بر پذیرش ورود به «گفتگویی فشرده و جدی» در موضوع برنامه موشکی و مسائل منطقه ای توسط مقامات کشورمان در نشست اخیر در بروکسل مطرح کرده بود و سخنگوی وزارت خارجه آلمان نیز در خصوص این که قرار است ایران با کشورهای آلمان، فرانسه و انگلیس مذاکره موشکی کند، سخنانی مطرح کرد که این موضوع هم از سوی وزیر دفاع و هم از سوی سخنگوی وزارت امور خارجه تکذیب شد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در حاشیه نشست هیات دولت در جمع خبرنگاران با رد ادعای انجام مذاکرات موشکی ایران گفت: هیچ مذاکره ای در گذشته درباره موضوعات موشکی انجام نشده است و بنا هم نداریم که داشته باشیم.

امیر حاتمی افزود: در گذشته درباره موضوعات موشکی ایران هیچ بحثی نداشتیم و بنا هم نداریم که داشته باشیم.

واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور نیز درباره شایعاتی پیرامون مذاکرات ایران با اروپا در خصوص موضوعات موشکی ایران گفت: بارها اعلام کرده ایم آنچه که مربوط به توان دفاعی کشور است قابل مذاکره نیست، نه اینکه ما مذاکره نمی کنیم بلکه هیچ کشوری مذاکره نمی کند.

قاسمی نیز در واکنش به ادعای فایننشال تایمز اظهار کرد: سیاست و موضع جمهوری اسلامی ایران در خصوص برنامه دفاعی موشکی کشور کاملا مشخص و روشن است و دیگر کشورها نیز به خوبی از این موضع جمهوری اسلامی ایران آگاهی دارند.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: موضع جمهوری اسلامی ایران بدون توجه به جوسازی ها، تهدیدات، مواضع و دیدگاه های ایالات متحده آمریکا و دیگران، هیچ تغییری نکرده و همچنان که بارها اعلام شده است برنامه موشکی ایران کاملا جنبه دفاعی و بازدارندگی داشته و علیه هیچ کشوری نیست و طرح ادعاهای واهی و بی پایه و اساس، تغییری در این موضع اصولی و اساسی کشور ایجاد نخواهد کرد.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی اظهار گفت: جمهوری اسلامی ایران به هیچ کشوری اجازه دخالت در امور داخلی و سیاست های دفاعی بویژه برنامه موشکی خود را نخواهد داد.

قاسمی همچنین سیاست ایران در منطقه را سیاستی سازنده، ثبات ساز و در جهت تقویت هر چه بیشتر صلح و امنیت منطقه و جهان خواند.

 وی افزود: بدخواهان و افراط گرایان اگر نمی توانند کمکی به ثبات و امنیت در منطقه بعمل آورند، اجازه ندارند نقش ایران را که برای مبارزه با تروریسم، ناامنی و بی ثباتی هزینه های بی شماری را پرداخت کرده است، نادیده گرفته و موجب تشدید هرج و مرج و ناامنی و توسعه تروریسم در منطقه شوند.

تفاوتی میان نیروهای مسلح با کارکنان دولت در افزایش حقوق نیست

افزایش حقوق کارکنان نیروهای مسلح در سال آینده موضوع دیگری بود که وزیردفاع در خصوص آن اظهار کرد و با اشاره به اینکه تفاوتی میان نیروهای مسلح با کارکنان دولت نیست گفت: همان پیشنهاد دولت در افزایش 10 درصد حقوق به مجلس مطرح است اما در مجلس حرف های دیگری هم مطرح شده که منتظریم چه اتفاقی رخ می دهد.

زیر صد نفر برای ناآرامی های اخیر در بازداشت هستند

وزیر دادگستری با تاکید بر اینکه بازداشت کردن افراد برای ما هیچ لذتی ندارد و برای هیچ حکومتی خوب نیست، اظهار کرد: به گفته مسئولان امنیتی تعداد کسانی که در جریان اتفاقات اخیر بازداشت شده و تاکنون آزاد نشده اند و کماکان در بازداشت به سر می برند زیر صد نفر است.

علیرضا آوایی در مورد تعداد بازداشت شدگان در اتفاقات اخیر اظهار کرد: در رابطه با بازداشتی‌ها یکی از موضوعاتی که همه از جمله مقام معظم رهبری و روسای قوا بر آن اتفاق نظر داشتند، این بود که یک سری اتفاقاتی افتاده و در آن افراد مختلف با انگیزه‌های گوناگون ورود پیدا کرده‌اند که باید آنها را تفکیک کنیم.

وی ادامه داد:در جریان اتفاقات اخیر برخی هیجانی شده و برخی نیز برای آنکه بدانند چه خبر است، به خیابان‌ها آمدند. عده‌ای دیگر نیز از بخشهایی از نظام در طول این مدت عقده، ناراحتی، گرفتاری و تکدری داشتند و برای عقده گشایی به خیابان‌ها آمدند، همچنین ممکن است برخی دیگر نیز فکر کنند که ‌آمدنشان به صحنه به ویژه تا پیش از آغاز تخریب‌ها به کشور کمک می‌کند، لذا با هرکدام از این افراد باید یک جور رفتار شود.

 

 

 

 

 

 

 

خواندن 611 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395