پنج شنبه, 28 دی 1396 ساعت 23:00

طرح آموزش و پرورش برای اعزام معلمان به کشورهای جدید

این مورد را ارزیابی کنید
(5 رای‌ها)

وزیر آموزش و پرورش از طرح جدید این وزارتخانه برای حوزه مدارس خارج از کشور خبر داد و گفت: در حال بررسی هستیم که اگر این امکان وجود داشته باشد، معلمان را به کشورهای جدید که تاکنون اعزام نمی‌شده‌اند، بفرستیم که این موضوع تا دو هفته آینده مشخص می‌شود.

بسیاری از معلمان اعزامی به خارج از کشور با مشکلاتی چون عدم پرداخت حق و حقوق مواجه شده‌اند؛ اخیرا در نشستی خبری در رابطه با مشکلات این معلمان از معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش پرسیده شد، که چرا حدود 9 ماه است؛ حقوق این افراد پرداخت نشده است که این مقام مسوول در پاسخ اعلام کرد؛ معوقات این معلمان بزودی پرداخت می‌شود. البته الهیار ترکمن این را هم گفته بود که مشکلات مالی معلمان اعزامی به خارج از کشور فقط مربوط به آموزش و پرورش نیست و از دستگاه‌های ذیربطی که کمکی به ما نکردند، گلایه دارم.

در همین رابطه سید محمد بطحایی روز گذشته در گفت‌و‌گویی کوتاه اعلام کرد که مشکل این معلمان در حال رفع شدن است. او گفت: قسمتی از اعتبارات را هفته گذشته ارسال کردیم و بخش دیگری از اعتبارات هفته‌ آینده پرداخت خواهد شد.

وزیر آموزش و پرورش همچنین از طرح جدید این وزارتخانه برای حوزه مدارس خارج از کشور خبر داد، گفت: در حال بررسی هستیم که اگر این امکان وجود داشته باشد، معلمان را به کشورهای جدید که تاکنون اعزام نمی‌شده‌اند، بفرستیم که این موضوع تا دو هفته آینده مشخص می‌شود.

منبع:ایلنا

خواندن 969 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395