یکشنبه, 01 بهمن 1396 ساعت 10:14

حمایت‌های ویژه صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک از واحدهای صنعتی آسیب دیده کرمانشاه

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

عصراقتصاد: صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک مساعدت و حمایت‌هایی را برای راه‌اندازی مجدد واحدهای صنعتی که پیش از زلزله استان کرمانشاه فعال بوده و در این حادثه آسیب و خسارت دیده اند در نظر گرفته است.

به گزارش روابط عمومی صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک، هیات مدیره این صندوق مصوب کرد به این واحدهای صنعتی، تا سقف 3 میلیارد ریال ضمانت نامه صرفا با اخذ چک و سفته با تعهد ضامنین تعلق گیرد.

سهولت در دریافت این ضمانت نامه و عدم دریافت وثایق ملکی و... از جمله مزیت این مصوبه می باشد.

همچنین مقرر شد، صدور ضمانت نامه با مبالغ بیش از 3 میلیارد ریال با پذیرش ارزش محل اجرای طرح (هرچند دچار آسیب شده باشند) با تعهد ضامنین انجام پذیرد.

هیات مدیره این صندوق مصوب نمود: واحدهای صنعتی آسیب دیده که سابقا نسبت به اخذ ضمانت نامه از صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک اقدام و ضمانت نامه های صادره مربوط به پرداخت خسارت شده و صندوق نسبت به وصول مطالبات خود اقدام نموده ، بین 6 ماه تا یک سال استمهال شوند.

گفتنی است،صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک در جهت کمک به سرمایه گذاری واحدهای صنعتی ، سرمایه در گردش و سایر فعالیتهای بنگاههای تولیدی،انواع ضمانت نامه برای صنایع کوچک صادر می نماید و در 9ماهه سال جاری نیز بیش از هزار و 800 میلیارد ریال ضمانت نامه صادر نموده است.

ضمانت نامه های صادره از طرف این صندوق جایگزین وثیقه، نزد نظام بانکی می شود وفعالان صنایع کوچک می توانند از خدمات صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک بهره مند شوند. 

خواندن 317 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395