یکشنبه, 01 بهمن 1396 ساعت 11:35

لایحه بودجه 17 هزار و 500 میلیارد تومانی شهرداری تهران تقدیم شورای شهر شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

شهردار تهران لایحه بودجه 17 هزار و 500 میلیارد تومانی شهرداری برای سال 97 را تقدیم هیات رییسه شورای شهر کرد.

محمدعلی نجفی روز سه شنبه در سی و نهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در جریان گزارش لایحه بودجه سال آینده شهرداری، گفت: 
این اولین بودجه تقدیمی به شورای پنجم شهر تهران است که تفاوت بسیاری با لوایح بودجه شهرداری در سال های گذشته دارد. 
وی افزود: برنامه سوم توسعه شهر تهران تا دی ماه سال آینده به تصویب شورای اسلامی شهر می رسد و برهمین اساس نمود اصلی تفاوت لایحه بودجه شهرداری را در لایحه سال 98 خواهیم دید. 
شهردار تهران تصریح کرد: بر اساس برنامه سوم توسعه، تغییر و تحولی اساسی در روند تهیه و تدوین لایحه بودجه شهرداری تهران ایجاد خواهد شد. 
وی با بیان اینکه لایحه بودجه سال 97 شهرداری تهران در چارچوب برنامه دوم توسعه شهری تنظیم شده، گفت: عملکرد 42 ماهه برنامه دوم شهرداری تهران تا پایان شهریور ماه 96 نیز آماده شده که امروز تقدیم شورا می شود. 
نجفی با اشاره به ویژگی های لایحه بودجه سال 97 شهرداری تهران، افزود: گزارش پیش رو بیان برنامه اجرایی و مالی یک ساله شهرداری است که بر اساس برنامه ارائه شده به شورای شهر تدوین شده است. 
وی گفت: گام نخست تدوین هر برنامه شناخت و تحلیل وضع موجود است که با بررسی نقاط قوت و ضعف راهکارهایی را برای نیل به اهداف ارائه می کند. 
وی با بیان اینکه این گزارش با تشریح شرایط و اقتضائات درونی و بیرونی مدیریت شهری و محدودیت های آن تهیه شده، اظهار کرد: تهران به عنوان پایتخت سیاسی و اقتصادی متاثر از سیاست های کلان اقتصادی کل کشور است و رکود یا رونق اقتصادی، اقتصاد شهر و شهرداری را تحت تاثیر قرار می دهد. 
نجفی گفت: رکود حاکم بر بخش مسکن، کاهش ارتباط منابع شهرداری به اقتصاد شهربه دلیل اجرای قانون برنامه ششم توسعه و تاثیر منفی آن بر تحقق منابع پایدار حاصل از قانون مالیات بر ارزش افزوده، موجب تمایل مدیران شهری به کسب درآمد از منابع ناپایدار شده است. 
وی افزود: در کنار نوسان سهم درآمدهای پایدار بین 7 تا 25 درصد، تورم دیون سنواتی، افزایش بی رویه و یکباره 13 هزار نفر به مجموع نیروی انسانی شهرداری تهران در پایان سال 95 و ابتدای سال جاری و وجود پروژه های نیمه تمام با نیاز بیش از 34 هزار میلیارد تومان، چالش ها و مسائل پیش رو برای تهیه و تنظیم بودجه سال 97 بود. 
وی با بیان اینکه بودجه سال 97 به صورت انقباضی واقعی تنظیم شده است، گفت: با در نظر گرفتن الزامات و سیاست های تدوین بودجه مصوب شورای شهر و دستور العمل ابلاغی وزات کشور، بودجه سال 97 شهرداری تهران به صورت انقباضی واقعی تنظیم شده است.
شهردار تهران، پیش بینی منابع بودجه سال آتی به صورت واقعی و قابل وصول، افزایش کیفیت منابع درآمدی با تغییر رویکرد شهر فروشی، واریز درآمد نیابتی و سود سهام سازمان های وابسته به خزانه شهرداری، کاهش وابستگی به واگذاری درارایی های سرمایه ای و افزایش سهم منابع پایدار را از اولویت ها در بخش منابع لایحه بودجه 97 عنوان کرد. 
وی گفت: استقرار نظام بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد، پیش بینی هزینه های اجتناب ناپذیر نظیر حقوق و مزایا، تسویه دیون پیمانکاران، اولویت بندی اعتبارات تملک دارایی سرمایه ای، محدودیت در تعریف پروژه های جدید(تنها 45 پروژه جدید تعریف شده)، نگاه ویژه به نگهداشت شهر، پیش بینی اعتبار برای پروژه های زیست محیطی، حمل و نقل عمومی، نوسازی بافت فرسوده و تاب آوری شهری از جمله اولویت های لایحه بودجه 97 در بخش مصارف است. 
محمدعلی نجفی شهردار تهران امروز - یکشنبه - لایحه بودجه 17 هزار و 500 میلیارد تومانی شهرداری برای سال 97 را تقدیم شورای شهر کرد.

منبع: ایرنا

خواندن 343 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395