پنج شنبه, 05 بهمن 1396 ساعت 11:01

دعوت از رئیس سازمان میراث برای حضور در شورای شهر

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رئیس کمیته میراث فرهنگی شورای شهر تهران بر لزوم افزایش همکاری‌های سازمان میراث فرهنگی و شهرداری برای شناساندن میراث پایتخت تأکید کرد.

حسن خلیل آبادی بااشاره به دیدار اخیرش با رئیس سازمان میراث فرهنگی در حاشیه بازدید از نمایشگاه گردشگری که در نمایشگاه بین المللی درحال برگزاری است، گفت: در این جلسه بر هم افزایی و گسترش همکاری‌های مشترک  فی ما بین شهرداری و میراث فرهنگی تاکید شد.

وی با بیان اینکه شهرداری تهران و سازمان میراث فرهنگی می‌توانند پروژه‌های مشترکی تعریف و اجرایی کنند، افزود: همچنین می‌توان ستاد مشترکی بین شهرداری و سازمان میراث فرهنگی  در راستای پیگیری ظرفیت‌های تاریخی تهران ایجاد کرد.

خلیل آبادی با اشاره به ظرفیت‌های گردشگردی و میراثی تهران گفت: تهران در شمال، جنوب و همچنین در  مناطق مرکزی که به قلب تاریخی تهران شهرت دارد، ظرفیت‌های میراثی و تاریخی  زیادی دارد که در این جلسه از رئیس سازمان میراث فرهنگی درخواست کردم نگاه ویژه‌ای به تهران داشته باشند. همچنین بر لزوم حفظ فضاهای تاریخی وگردشگری درشمال،جنوب  و منطقه تاریخی تهران تاکید شد.

وی با بیان اینکه از مونسان رئیس سازمان میراث  دعوت کردیم که با حضور در صحن علنی شورای شهر به تشریح سیاست‌ها و برنامه‌های میراثی تهران بپردازند گفت: می‌توان در این جلسه به  کارهایی که  مشترکا فی مابین شهرداری، شورای شهر و میراث فرهنگی انجام می‌گیرد نیز اشاره شود که خوشبختانه مورد استقبال رئیس سازمان میراث قرار گرفت و  عنوان داشتند که در لایحه بودجه تلاش کردند تمهیداتی در نظر بگیرند  که شهرداری ها موظف باشند در حوزه گردشگری و میراث فرهنگی کمک حال باشند.

منبع: ایسنا

خواندن 556 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395