یکشنبه, 08 بهمن 1396 ساعت 15:58

احراز هویت در معاملات ملکی با کارت هوشمند ملی انجام می‌شود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سخنگوی سازمان ثبت‌ احوال کشور گفت: احراز هویت در معاملات ملکی با کارت هوشمند ملی و با استفاده از اثر انگشت تعبیه شده در این کارت انجام می‌شود.

سیف‌الله ابوترابی افزود: استفاده از کارت هوشمندملی برای احراز هویت در معاملات ملکی از دهه فجر امسال به دنبال همکاری دو سازمان ثبت احوال و سازمان ثبت‌ اسناد و املاک کشور انجام خواهد شد.
وی ادامه داد:مقرر شده است با کارت هوشمند ملی مشخص شود که فرد حقیقی معاملات ملکی را انجام داده است.
ابوترابی با اشاره به اینکه کارت هوشمند ملی کلید ورود به دولت الکترونیک است، گفت: مردم انتظار دارند که یک کارت هوشمند داشته باشند و همه خدمات در حوزه دولت الکترونیک را با آن دریافت کنند ،به همین منظور هیات وزیران طی مصوبه‌ای مقرر کرد که این امکان فراهم شود وتجمیع کارت‌های هوشمند صورت گیرد. 
وی یاد آوری کرد: در حال حاضر نیز در برخی شعب بانک ملت استفاده از کارت هوشمندملی به‌ جای عابر بانک امکانپذیر است و امیدواریم استفاده از این کارت در باقی دستگاه‌های اجرایی نیز امکانپذیر شود.
**تشکیل کمیته تجمیع کارت‌های هوشمند
سخنگوی سازمان ثبت‌ احوال افزود: در همین راستا با ابلاغ و امضای وزیر کشور کمیته تجمیع کارت ‌های هوشمند با ریاست رئیس سازمان ثبت احوال تشکیل شد، وظیفه این کمیته این است که پیگیر مصوبه هیات وزیران باشند و در صورت امکان از صدور کارت‌های هوشمند موازی جلوگیری شود، یعنی این کمیته موظف است مراکزی که طبق قانون بایستی کارت صادر کنند را بررسی و در صورت لزوم اصلاحات قانون انجام شود.
ابوترابی اعلام کرد: سازمان ثبت احوال این آمادگی را که با تمامی نهادها و دستگاه های اجرایی که می خواهند از کارت هوشمند ملی به عنوان ورود به دولت الکترونیک استفاده کنند و از این طریق خدمات ارائه دهند ،همکاری کند.
تاکنون برای نزدیک 30میلیون نفر ایرانی کارت هوشمند ملی صادرشده و پیش بینی شده است تا پایان سال 97 برای تمام ایرانیان واجد شرایط این کارت صادر شود.

منبع: ایرنا

خواندن 323 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395