دوشنبه, 09 بهمن 1396 ساعت 05:00

لاف غریبی نماینده بوکینگ در ایران رو شد

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

اکرم رضائی نژاد

عصراقتصاد:اگر اهل گشت و گذار و مسافرت باشید نام بوکینگ« booking.com» را حتما شنیده اید . بوکینگ یک سرویس رزرو هتل، هوایپما و همچنین اجاره خودرو است که قدمت چندین ساله دارد و در تمامی نقاط دنیا نیز فعال است.

در بیشتر کشورها بوکینگ هیچ پولی از حساب مسافران کسر نکرده و این کمپانی به صورت مستقیم از مسافران پولی دریافت نمی‌کند، از همین رو شما در هنگام مراجعه حضوری به هتل و یا هاستل، هزینه رزرو را پرداخت خواهید کرد.

در نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته که جمعه به کار خود پایان داد، بابک مجد کمالی ـ نماینده این شرکت در ایران- با اعلام خبر ورود این سایت به بازار گردشگری ایران به خبرنگار سازمان میراث فرهنگی گفته بود: این وب‌سایت که از معروف‌ترین‌های رزرواسیون جهان است به تازگی واحد پولی ریال ایران را به سامانه خرید خود اضافه کرده است تا چالش همیشگی دسترسی مالی محدود ایرانی را حل کند.

این سامانه رزرواسیون که به 43 زبان دنیا مسلط است به بیش از یک‌میلیون و 600هزار هتل در 120 هزار مقصد دسترسی دارد که شبانه روزانه یک‌میلیون و 200هزار اتاق از طریق آن روزو می‌شود.

در حال حاضر بیش از ۶۰ هتل در ایران به این سامانه پیوسته اند که رزرو اتاق در ایران را برای گردشگران خارجی تسهیل می‌کند. از سوی دیگر نیز ایرانی ها می‌توانند هتل و هاستل مورد نیاز خود را از این طریق خریداری کنند هر چند به دلیل متصل نبودن به مخزن اصلی هتل ها و همچنین عدم پرداخت ریالی ارایه خدمات آنها با مشکلاتی فراهم است.

بابک مجد کمالی ـ نماینده این شرکت در ایران ـ در این باره گفت: تا کنون وب سایت‌های رزرواسیون با واسطه به بازار ایران وارد می‌شدند، دسترسی ایرانی‌ها و خارجی‌ها هم به امکانات اقامتی محدود بود. ما با این شرکت وارد رایزنی شدیم و دیپوزیت کلانی را گذاشته‌ایم تا این دسترسی اتفاق افتد.

وی افزود:اکنون با اتصال ایران به این سامانه جهانی رزرواسیون، امکان خرید از هتل ها و هاستل ها با کارت‌های بانکی ایرانی فراهم شده است.

سامانه رزواسیون بوکینگ که هم‌اکنون 142 میلیون نظر را از مشتریان هتل‌ها در سراسر جهان منتشر کرده است، در یازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری ایران رونمایی شد و رسما فعالیت خود را در ایران آغاز کرد.

اما لحظاتی پس از انتشار این خبر بابک مجد کمالی آن را تکذیب کرد و گفت : من نماینده سایت ebbooking.cm هستم که این سایت هیچ ارتباطی به سایت بوکینگ ندارد.

کمالی در گفتگو با اناهیدنیوز خبر درج شده منتصب به او که نماینده سامانه بو کینگ در ایران است را کذب دانست و آن را رد کرد.

به گفته او سایت بوکینگ در ایران نماینده ندارد و به دلایل روابط سیاسی مرکزاصلی آن نمی تواند هم داشته باشد.

این در حالیست که خبرنگار سایت سازمان میراث فرهنگی با استناد به در دست داشتن مصاحبه اصلی با وی این ادعا را رد می کند.

همچنین دبیر جامعه گردشگری الکترونیکی ایران بر نظارت بیشتر بر سامانه های خدمات سفر تاکید کرد و توضیح داذ:خبر نقل شده در خصوص حضور نماینده سامانه بوکینگ در ایران جعلی است. سامانه های متعددی و با نام های مشابه به فضای مجازی وارد میشوند، از این رو گردشگران وعلاقه مندان باید به نکات امنیتی و صحت دامین سایت در این خصوص بیشتر توجه کنند.

با این وجود به نظر می رسد همچنان سامانه بوکینگ دات کام که به رزرو هتل در ۱۲۰ مقصد می پردازد، هیچ نماینده ای در ایران ندارد لذا جهت مراجعه و دریافت خدمات از این سامانه بیشتر احتیاط کنید.

خواندن 766 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395