دوشنبه, 09 بهمن 1396 ساعت 11:59

دو شرط اصلی برای از سرگیری پروازها در فرودگاه مهرآباد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

قائم مقام شرکت فرودگاه ها دید مناسب و آمادگی سطوح پروازی را دو شرط اصلی برای ازسرگیری پرواز فرودگاه مهرآباد عنوان کرد.

حسین اسفندیاری با بیان اینکه برای پرواز در شرایط نامناسب جوی باید دید مناسب و آمادگی سطوح پروازی وجود داشته باشد، عنوان کرد: اکنون سطوح پروازی فرودگاه مهرآباد آماده است و سیستم های ایمنی و فنی وضعیت نرمالی دارند. سطوح پروازی از شامگاه گذشته تاکنون پاکسازی و برف روبی شده اند و مشکلی برای پرواز ندارند.

وی افزود: دید افقی پرواز بر اساس شرایط آب و هوایی متغیر است و از ۶۰۰ متر در ساعات آغازین روز، اکنون بسیار کمتر شده است.

اسفندیاری همچنین عنوان کرد: در فرودگاه های غرب و شمال غرب کشور با وجود بارش شدید برف مشکلی نداریم و شرایط پرواز فراهم است.

رحمت اله مه آبادی، مدیرعامل شرکت فرودگاه ها نیز گفت: با توجه به پیش بینی هواشناسی، کارکنان فرودگاهی آماده و تجهیزات پیش از بارش برف فراهم شده بودند و از شب گذشته برف روبی به طور مرتب انجام شده است.

وی با بیان اینکه اکنون فرودگاه مهرآباد آماده نشست و برخاست هواپیماهاست، افزود: چارچوب ما در عملیاتی کردن فرودگاه ها، رعایت استاندارد است و آسمان کشور ما از ایمن ترین فضاهاست و فرودگاه های ایران در زمره ایمن ترین فرودگاه های جهان هستند.

این مقام مسئول همچنین با بیان اینکه اکنون شرایط ترمزگیری و دید برای نشست و برخاست هواپیما در فرودگاه مهرآباد فراهم است، گفت: مشکلی برای پرواز وجود ندارد و انجام پرواز منوط به تصمیم گیری شرکت های هواپیمایی است.

وی با اشاره به اینکه از روز گذشته تا پیش از ظهر امروز(یکشنبه) چندین پرواز خروجی و ورودی فرودگاه مهرآباد لغو شد، افزود: با همکاری مردم و اطلاع رسانی های انجام شده بسیاری از مشکلات برطرف شد و امیدواریم به زودی شاهد از سرگیری پروازهای فرودگاه مهرآباد باشیم.

منبع: پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی 

خواندن 437 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395