سه شنبه, 10 بهمن 1396 ساعت 16:38

همه محموله‎‌های صادراتی پتروشیمی تحت پوشش کامل بیمه‌ای قرار دارند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رئیس کل بیمه مرکزی گفت: تمامی محموله های صادراتی صنعت پتروشیمی ایران از پوشش بیمه ای برخوردارند و مشکلی برای پوشش بیمه‌ای آنها وجود ندارد.

عبدالناصر همتی درباره بیمه کشتی‌های حامل محموله‌های صادراتی پتروشیمی ایران اظهار کرد: بسیاری از محموله‌های صادراتی پتروشیمی تحت پوشش پی اند آی ها (P&I) هستند و شرکت‌های بیمه داخلی نیز درصدی از سهم بیمه آنها را برعهده دارند.
عبدالرضا همتی با تاکید بر تعامل مطلوب شرکت های بیمه با مجتمع های تولیدکننده محصولات پتروشیمی گفت: هیچ مشکلی برای پوشش بیمه‌ای محموله ‌های صادراتی در صنعت پتروشیمی وجود ندارد و روند صادرات شرایط قابل قبولی را داراست.
رئیس کل بیمه مرکزی خاطرنشان کرد:‌ صنعت بیمه کشور برای مقابله با محدودیت های ناشی از تحریم با اتخاذ تدابیری توانست تا حد زیادی پیامدهای منفی آن را مدیریت کند و از این که اقتصاد کشور به خصوص در بخش تجارت خارجی بدون پوشش بیمه ای مانده و دچار بی ثباتی و اخلال شود جلوگیری کرده است.
وی تصریح کرد: یکی از این راهکارهای موجود ایجاد بیمه های پی اند آی ها و ایجاد ساز و کارحساب ویژه اتکائی تحریم بوده است.
رئیس کل بیمه مرکزی ادامه داد: تقویت توانگری مالی صنعت بیمه کشور برای پوشش ریسک های تحریم شده و تقویت ارتباط بیمه ای با کشورهای در حال توسعه از دیگر راهکارها برای مقابله با برخی محدودیت‌ها است.
مجتمع‎های پتروشیمی کشور از آغاز امسال تا پایان آذرماه بیش از 16 میلیون و 400 هزار تن محصول به ارزش هشت میلیارد و 581 میلیون دلار صادر کردند.

منبع: ایرنا

خواندن 401 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395