پنج شنبه, 12 بهمن 1396 ساعت 10:45

زلزله زدگان مستاجر صاحب مسکن مهر می‌شوند

این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

استاندار کرمانشاه گفت: براساس برنامه‌ریزی و هماهنگی انجام شده به مستأجران مناطق زلزله زده استان در صورت تمایل واحدهای مسکن مهر داده می‌شود.

هوشنگ بازوند عصر چهارشنبه در نشست ستاد بازسازی مناطق زلزله زده استان که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، افزود: در مناطق زلزله زده با تایید فرمانداری‌ها، به مستاجران روستایی مبلغ 30 میلیون تومان و به مستاجران شهری 40 میلیون تومان وام پرداخت می شود. 
وی در ادامه گفت: طبق برنامه زمانبندی ارائه شده از طرف بنیاد مسکن، باید هفته ای 600 اسکلت برای واحد‌های مسکن روستایی برپا شود. انجام این تعهد را به دقت دنبال می کنیم.
وی اظهار کرد: تاکنون سه هزار و 541 پی کنی واحد‌های روستایی انجام شده است و از این پس هر هفته باید یک هزار و 500 مورد به این آمار اضافه شود. 
وی اظهار داشت: هزار میلیارد تومان تسهیلات برای کمک به واحد‌های صنعتی، خدماتی، کشاورزی و گردشگری خسارت دیده استان در مناطق زلزله ‌زده در نظر گرفته شده که پیگیر ابلاغ آن هستیم. 
استاندار کرمانشاه تاکید کرد: کمیته ای متشکل از نماینده بازرسی استان، فرمانداران شهرستانهای زلزله زده، مدیرکل مدیریت بحران، مدیران عامل بانکها و مدیر کل بازرسی استانداری، طی یک بررسی جامع عملکرد بیمه ها را در پرداخت خسارت ها ارزیابی کنند و اگر حقی از مردم ضایع شده باشد، حتما و رسما از بیمه ها شکایت می کنیم.
زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان در 11 کیلومتری بخش ازگله، 32 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه 620 کشته و 12 هزار و 386 مصدوم داشته است.
این زلزله به 10 شهرستان و یک هزار و 930 روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی های صورت گرفته حدود 90 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی نیز آسیب کلی و جزئی دیده است.

منبع: ایرنا

خواندن 420 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395