شنبه, 14 بهمن 1396 ساعت 10:11

اطلاعات تکميلي

  • آذری جهرمی خبر داد؛

تعرفه مناسب مشترکان کم‌مصرف اینترنت تا فروردین

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصراقتصاد: وزیرارتباطات و فنآوری اطلاعات در ارائه اینترنت ثابت برای مشترکان کم‌مصرف ، گفت: برای رضایت این دسته از کاربران، پیشنهادهایی در حال بررسی است که تلاش می‌کنیم تا فروردین ماه به نتیجه نهایی برسد.

محمدجواد آذری جهرمی ، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در صفحه اینستاگرام خود درباره شرایط ارائه اینترنت ثابت برای مشترکان کم‌مصرف توضیح داد: در تعرفه جدید، مشترکین کم‌مصرف که پهنای باند بالا نیاز دارند، فاقد انتخاب مناسب هستند. برای رضایت این دسته از کاربران، پیشنهادهایی در حال بررسی است که تلاش می‌کنیم تا فروردین ماه به نتیجه نهایی برسد.

وی با اشاره به موضوع وجود انحصار برای شرکت مخابرات ایران در واگذاری اینترنت خانگی، اظهار کرد: با توجه به مصوبه ۲۶۶ کمیسیون تنظیم مقررات و لزوم اصلاح این رفتار، شرکت مخابرات ایران تاکنون با دو شرکت دیگر به تفاهمات قراردادی رسیده و با ابلاغ آن به استان‌های خود شرایط برای خرید سرویس از این شرکت‌ها فراهم شده است، سازمان تنظیم مقررات موظف شده است بر نحوه اجرای این مصوبه نظارت کند و در صورت وجود مشکل، گزارش آن به سامانه ۱۹۵ در پیگیری موثر خواهد بود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر لزوم تضمین کیفیت و سرعت در تعرفه‌های جدید اینترنت خاطرنشان کرد: در تعرفه جدید، شرکت‌ها موظفند ابتدا از اینکه سرعت مورد تقاضای مشترک قابل واگذاری است اطمینان حاصل کرده و سپس نسبت به برقراری اقدام کنند. برقراری سرویس بدون حصول اطمینان از سرعت تخلف است و سازمان تنظیم مقررات موظف شده است بر حسن اجرای مصوبه نظارت کند.

وی در مورد بهبود کیفیت بازی‌های آنلاین نیز بیان کرد: علاوه بر اینکه کیفیت این بازی‌ها مورد پایش دائمی قرار گرفته تا شرایط نسبی فعلی تثبیت شود، تیمی مشغول مذاکره و پیگیری هستند تا بهبود مناسبی حاصل شود.

جهرمی درباره تفکیک اینترنت داخل از بین‌الملل گفت: در خصوص لیست سایت‌های داخلی که نیم‌بها محاسبه می‌شوند، در مصوبه آمده که کلیه سایت‌هایی که در درون کشور میزبانی می‌شوند بایستی نیم‌بها محاسبه شوند. بنابراین لیست ۵۰۰ سایت سابق فاقد اعتبار برای محاسبه است و شرکت‌های ارائه‌دهنده سرویس موظفند مصوبه را اجرا کنند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعلام اینکه همه شهرستان های استان کرمان تحت پوشش نسل سوم و چهارم تلفن همراه قراردارند، گفت: امروز در کشور با مشکلاتی مواجه هستیم که نباید آنها را انکار کنیم اما باید سعی کنیم در جهت برطرف کردن مشکلات منطقه و کشورمان گام برداریم.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطاعات، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات روز پنج شنبه  در سفر به استان کرمان در جمع نخبگان کهنوجی با اشاره به اینکه امروز در کشور با مشکلاتی مواجه هستیم که نباید آنها را انکار کنیم، گفت: باید سعی کنیم در جهت برطرف کردن مشکلات منطقه و کشورمان گام برداریم.

وی با تاکید بر اینکه امروز مقام معظم رهبری یک عزت و قدرت بزرگی در کشور است که باید قدردان آن باشیم، افزود: پشتوانه مردمی در نظام جمهوری اسلامی قدرت و عزت است. البته قدرت نظامی در جامعه بی‌تاثیر نیست اما آنچه مهم است قدرت مسایل و ایدئولوژی ماست.

آذری جهرمی با اشاره به اینکه دشمنان به‌دنبال جدا کردن مردم از بدنه کشور با جنگ، تحریم و غیره هستند، اظهار کرد: نباید چنین اجازه‌ای به دشمنان بدهیم و آنچه در حل مشکلات مهم و تاثیر گذار است داشتن امید است و عده‌ای به‌دنبال این هستند تا با سیاه‌نمایی این امید را از بین ببرند.

عضو کابینه دولت تدبیر و امید با بیان اینکه نمایندگان استان کرمان دنبال توسعه زیرساخت‌های منطقه هستند، تصریح کرد: طی سالهای گذشته تمام شهرهای استان کرمان به نسل سوم و چهارم ارتباطات وصل شدند.

بالاترین مقام مسوول حوزه ICT کشور با اشاره به زلزله‌های اخیر در استان کرمان، خاطر نشان کرد: قرار شد کلیه مشکلات زیرساختی ارتباطات استان برطرف شود و اکنون حدود 1400 روستا ارتباطاتش برقرار شد و نزدیک 60 درصد روستاها نیز امکان ارتباطاتش برقرار شده است.

خواندن 344 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395