شنبه, 14 بهمن 1396 ساعت 10:43

گذری بر عملکرد نظام رفاه و تأمین اجتماعی در کشور چین

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

عصراقتصاد: نظام تأمین اجتماعی نقش مؤثری در تأمین اقتصادی جامعه و رفع دغدغه‌های مردم دارد. دغدغه‌هایی که اگر به موقع برطرف نشوند، پیامدهای نامطلوب آن می‌تواند امنیت مردم را  تهدید کند. وجود یک نظام تأمین اجتماعی فراگیر می‌تواند پشتوانه محکمی برای نظام اقتصادی باشد.

طبق روال هر هفته روزنامه عصراقتصاد به منظور مقایسه عملکرد نظام تأمین اجتماعی در ایران با سایر کشورها به بررسی نظام رفاه و تأمین اجتماعی در کشور چین پرداخته که ماحصل این بررسی را در ادامه می خوانید.

کشور چین از پرجمعیت ترین کشورهای جهان است. در بستر مجموعه‌ای از تغییرات اقتصادی پر سرعت، دولت چین اصلاحات اجتماعی عمده‌ای را نیز انجام داده است. این تغییرات شامل توسعه سیستم تأمین اجتماعی این کشور در سال‌های اخیر نیز می‌شود که منجر به گسترش حمایت‌های اجتماعی از مردم شده است.

نظام تأمین اجتماعی یکی از ابعاد اساسی نظام اقتصاد بازار سوسیالیستی چین است؛ ایجاد و تکمیل نظامی چند سطحی ، یکی از تدابیر اساسی یاری کننده است که بنگاه های تحت مالکیت دولت را تقویت می کند؛ ایجاد نظام تأمین اجتماعی یکی از شرایط اساسی حفظ ثبات اجتماعی چین است و نظام تأمین اجتماعی روش انباشت ثروت اجتماعی است.

خدمات تامین اجتماعی در این کشور شامل حقوق بازنشستگی، بیمه‌  سلامت و بهداشت و سایر شکل‌های حمایت‌های اجتماعی می‌شود.

  • خدمات درمانی در کشور چین

  درکشور چین  متقاضی در صورت تمایل می تواند علاوه بر پرداخت حق بیمه با نرخ های تعیین شده، در ماده 29 قانون تأمین اجتماعی و تغییرات بعدی آن صرفاً در داخل کشور از خدمات درمانی مراکز ملکی و یا طرف قرارداد سازمان برای خود و افراد تحت تکفل قانونی برخوردار شود.
در صورتی که متقاضی حمایت درمانی سازمان را انتخاب و پس از مدتی از درمان سازمان انصراف و دفاتر درمانی را تحویل دهد، پذیرش درخواست بهره مندی مجدد وی منوط به پرداخت میزان سهم درمان دوران انقطاع برابر مقررات مربوطه خواهد بود.

هزینه های تشخیصی و درمانی بیمه شده و افراد تحت تکفل قانونی وی در خارج از کشور پس از تأئید نمایندگی سیاسی، کنسولگری و یا وابسته کار جمهوری اسلامی ایران در محل اقامت بر اساس تعرفه‌های داخل کشور همانند سایر بیمه شدگان توسط دفاتر اسناد پزشکی سازمان تأمین اجتماعی قابل پرداخت خواهد بود.

  • ارتقای خدمات تامین اجتماعی برای میانسالان در چین

چین قصد دارد تا سال ۲۰۲۰ میلادی ارائه خدمات عمومی به جمعیت میانسال خود را ارتقاء دهد.

ایسنا نوشت: در برنامه ارائه شده از سوی دولت چین بر اهداف چند محوری و پایدارتر سیستم تامین اجتماعی تا سال ۲۰۲۰ تاکید شده که نیازهای جمعیت میانسال این کشور را بهتر رفع می‌سازد.

در این برنامه اهدافی در نظر گرفته شده تا ۹۰ درصد مردم تحت بیمه عمومی میانسالی قرار گیرند و پوشش بیمه خدمات اساسی پزشکی بالای ۹۵ درصد باقی بماند. همچنین خدمات پزشکی و توانبخشی در حوزه خدمات رسانی به افراد مسن در مناطق روستایی تقویت می‌شود.

این گزارش حاکیست تا سال ۲۰۲۰ آسایشگاه‌های دولتی در چین حداقل ۳۰ درصد مجموع تخت‌های مراقبت از افراد مسن را شامل می‌شود.

همچنین برآورد شده که تعداد افراد بالای 60 سال در چین تا سال ۲۰۲۰ به ۲۵۵ میلیون نفر می‌رسد که شامل ۱۷.۸ درصد مجموع جمعیت این کشور خواهد بود.

تا پایان سال ۲۰۱۵ میلادی ۲۲۰ میلیون فرد بالای ۶۰ سال در چین در قید حیات بوده‌اند که ۱۶.۱ درصد کل جمعیت آن را شامل شده است.

کلیه اتباع ایرانی اعم از شاغل در فعالیت های مختلف و یا غیر شاغل خارج از کشور که فاقد نظام بیمه ای نزد سایر صندوق ها و سازمان تأمین اجتماعی است.

دستمزد مبنای پرداخت حق بیمه

مبنای پرداخت حق بیمه متقاضیانی که در تاریخ ارائه تقاضا کمتر از 5 سال سابقه پرداخت حق بیمه دارند، به انتخاب وی بین 1.5 برابر حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار تا حداکثر دستمزد شاغلین خواهد بود.

مبنای پرداخت حق بیمه متقاضیانی که بیش از 5 سال سابقه پرداخت حق بیمه دارند ، عبارت است از میانگین دستمزد مبنای پرداخت حق بیمه آخرین 360 روز قبل از ثبت تقاضا مشروط بر اینکه مبلغ مزبور از 1.5 برابر حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار در زمان تقاضا کمتر نباشد.

از ابتدای هر سال به میزان درصدی که طبق مصوبات شورای عالی کار به سطوح دستمزد شاغلین اضافه می گردد، مبنای پرداخت حق بیمه بیمه شدگان افزایش می یابد در هر حال مبنای پرداخت حق بیمه از 1.5 برابر حداقل دستمزد کمتر و از حداکثر دستمزد مصوب بیشتر نخواهد بود.

  • شرایط برقراری مستمری بازنشستگی در کشور چین

دارا بودن حداقل سابقه پرداخت حق بیمه مقرر در قانون تأمین اجتماعی و 60 سال سن برای مردان و 55 سال سن برای زنان. داشتن 30 سال سابقه پرداخت حق بیمه با 50 سال سن برای مردان و 45 سال سن برای زنان. داشتن 35 سال سابقه پرداخت حق بیمه بدون شرایط سنی.

به هر حال بهره مندی از تعهدات قانونی مطابق قانون و تغییرات بعدی آن انجام خواهد شد.

  • شرایط برقراری مستمری از کارافتادگی

    چنانچه بیمه شده در برابر تعهد بازنشستگی، ازکارافتادگی و فوت قرارداد منعقد و پس از پرداخت حق بیمه خواهان شرکت در کمیسیون پزشکی جهت بهره مندی از تعهد ازکارافتادگی باشد، در صورت صدور گواهی پزشک معالج متخصص مرتبط مبنی بر غیر قابل علاج بودن بیماری، اتمام درمان های انجام شده و همچنین ازکارافتادگی، شخص بیمه شده به همراه مدارک درمانی طبق مقررات سازمان و با فرمت تعریف شده به کمیسیون پزشکی که در داخل کشور تشکیل می شود، معرفی می شود.

کمیسیون پزشکی موضوع ماده 91 قانون تأمین اجتماعی، ازکارافتادگی کلی بیمه شده را به میزان حداقل 66درصد و یا بالاتر تعیین کند.

بیمه شده باید حداقل دارای یک سال سابقه پرداخت حق بیمه ظرف 10 سال قبل از شروع بیماری و همچنین 90 روز سابقه پرداخت حق بیمه ظرف یک سال قبل از شروع بیماری منجر به کارافتادگی را داشته باشد. حوادث ناشی از کار در مورد بیمه شدگان موصوف موضوعیت نداشته و کلیه حوادث غیر ناشی از کار تلقی می شود.

  • شرایط برقراری مستمری بازماندگان

برای برقراری مستمری بازماندگان بیمه شده متوفی، احراز یکی از شرایط زیر ضروری است. بیمه شده متوفی ظرف 10 سال قبل از تاریخ فوت حداقل یک سال سابقه پرداخت حق بیمه را داشته باشد مشروط بر اینکه 90 روز آن در آخرین سال حیات واقع شده باشد. بیمه شده متوفی حداقل 20 سال سابقه قابل قبول داشته باشد. در صورتی که بیمه شده متوفی فاقد شرایط مذکور بوده ، اما دارای سابقه پرداخت حق بیمه بین 1 تا 20 سال باشد. بازماندگان واجد شرایط وی استحقاق دریافت مستمری به نسبت سنوات پرداخت حق بیمه ( بدون الزام به رعایت ماده 111 قانون تأمین اجتماعی) و به نسبت سهام مقرر در ماده 83 قانون را خواهند داشت.

خواندن 442 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395