یکشنبه, 15 بهمن 1396 ساعت 12:08

اطلاعات تکميلي

  • وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد:

ضرورت تخریب و بازسازی ۳۰ درصد فضای آموزشی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

وزیر آموزش و پرورش گفت: ۳۰ درصد فضای موجود آموزشی نیازمند تخریب، بازسازی، نوسازی و مقاوم سازی دارد.

محمد بطحایی، وزیر آموزش و پرورش در مراسم‌ انعقاد تفاهم نامه ساخت هزار مدرسه دوم برکت در مناطق کمتر توسعه یافته کشور اطهار داشت: مهمترین هدف انقلاب برقراری عدالت در جامعه بوده و هست و مسیر اصلی آن عدالت در آموزش و پرورش است. بچه‌ها صرفه نظر از موقعیت اقتصادی و اجتماعی خانواده‌شان، باید از فرصت برابری در دسترسی به آموزش برخوردار باشند. این مهمترین رسالت نظام و آمورش و پرورش است.

وی افزود: بچه های مناطق دور افتاده به همان میزان حق دارند که بچه‌های مرفه دارند، اما هنوز شاهد تفاوت زیادی میان طبقه مرفه و برخوردار با طبقه محروم جامعه وجود دارد.

بطحایی اضافه کرد: اقدامی که بنیاد برکت به فرمان موکد رهبری آغاز و ۶ هزار کلاس را تقدیم فرزندان کرد، اقدامی شایسته است. این اقدام نشان دهنده فرهنگ و ترویح کننده سنت حسنه در کشور ماست.

بطحایی ادامه داد: بعد از انقلاب ۵۰۰ هزار کلاس ساخته شده که ۹۰ درصد کلاس ها بعد انقلاب ساخته شده است.همچنین ۳۰ درصد مدارس توسط خیرین ساخته شده است.

وزیر اموزش و پرورش افزود: خیرینی که در کشور داریم بیشتر اشتیاق به ساخت مدرسه دارند و رغبتی به ساخت فضای ورزشی و تفریح بچه ها ندارند این پروژه ها باید با جدیتی بیشتری در دستور کار قرار گیرد.

وی بیان کرد: در حال حاضر مدارسی داریم که سرویس بهداشتی ندارند. ایجاد کتابخانه هایی که مرکز دانش افزایی بچه ها باشند نیازمند مساعدت بنیاد برکت است.

منبع:ایلنا

خواندن 919 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395