دوشنبه, 16 بهمن 1396 ساعت 09:31

اطلاعات تکميلي

  • با تصویب آیین‌نامه‌ای آموزشی در وزارت علوم؛

اختیارات دانشگاه‌ها از سال 97 افزایش می‌یابد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معاون آموزشی وزارت علوم از ابلاغ آیین‌نامه آموزشی در بخش کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری قبل از پایان سال خبر داد و گفت: بر اساس این آیین‌نامه، دانشگاه‌ها از سال آینده اختیارات بیشتری در حوزه آموزشی خواهند داشت.

دکتر مجتبی شریعتی  ضمن اعلام این مطلب اظهار کرد: آیین نامه‌های آموزشی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری مورد بررسی قرار گرقته است و بر اساس آن درصد قابل توجهی از  اختیارات آموزشی از سال 97 به دانشگاه‌ها واگذار خواهد شد.

وی در ادامه تصریح کرد: در حال حاضردر مرحله نهایی تدوین آیین نامه های فوق هستیم و تلاش داریم تا قبل از پایان سال به دانشگاه‌ها ابلاغ کنیم تا از ابتدای سال آینده اختیارات دانشگاه‌ها در برنامه ریزی ها آموزشی بیشتر شود.

معاون آموزشی وزارت علوم خاطر نشان کرد: آیین نامه های آموزشی کارشناسی،‌کارشناسی ارشد و دکتری عمدتا دانشگاه‌های سطح یک و دو را شامل خواهد شد و دانشگاه‌های سطح سه و چهار نیز از دانشگاه‌های معین خود در استان که آنها نیز سطح یک و دو هستند، استقبال خواهند کرد.

دکتر شریعتی تمرکززدایی در آموزش عالی را هدف اصلی تدوین آیین‌نامه فوق دانست و گفت: برنامه وزارت علوم برای تفویض اختیار دانشگاه‌ها از دو سال پیش آغاز شده است و تا پایان امسال بخش عمده ای از آیین نامه‌های آموزشی در بخش کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به دانشگاه ها واگذار می‌شود؛ البته دانشگاه ها نیز با این تفویض اختیار باید مسئولیت پذیری بیشتری داشته باشند.

منبع: ایسنا

خواندن 407 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395