دوشنبه, 16 بهمن 1396 ساعت 11:09

مالکان خانه‌های سالم در کرمانشاه مشمول دریافت کانکس نمی‌شوند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان اینکه به افرادی که خانه‌هایشان مشمول شرایط تعمیری است، کانکس داده نمی‌شود، گفت: تعمیرات برخی از خانه‌ها در حد رفع ترک خوردگی است و نیاز به تعمیرات جدی ندارند و تعدادی از افراد که در حال حاضر تقاضای کانکس را دارند خانه‌هایشان سالم و در مقابل پس لرزه‌ها ایمن است.

علیرضا تابش با اشاره به انتشار اخباری مبنی بر اینکه به تعدادی از زلزله زدگان کرمانشاه کانکس ارائه نشده است، اظهار داشت: در‌‌ همان روزهای اول عده‌ای به جای کانکس، هزینه آن را دریافت کرده‌اند.

وی ادامه داد: برای اسکان زلزله زدگان قرار بر این شد به عده‌ای کانکس داده شود و عده‌ای هم بنا به خواست خود هزینه آن را دریافت کنند بنابراین عده‌ای تصمیم گرفتند که هزینه کانکس بالغ بر ۵ میلیون تومان را دریافت کنند که این مبلغ هم به متقاضیان پرداخت شده است.

رییس بنیاد مسکن با اشاره به افرادی که مشمول ارائه کانکس نمی‌شوند، اظهار داشت: به افرادی که خانه‌هایشان مشمول شرایط تعمیری است، کانکس داده نمی‌شود.

وی تاکید کرد: البته این تعمیرات در حد رفع ترک خوردگی است و نیاز به تعمیرات جدی ندارند و تعدادی از افراد که در حال حاضر تقاضای کانکس را دارند خانه‌هایشان سالم و در مقابل پس لرزه‌ها ایمن است.

تابش همچنین درباره روند اخذ تسهیلات تعمیری و ساخت مسکن در روستاهای زلزله زده کرمانشاه گفت: برای اخذ وام در روستا‌ها نیازی به سند نیست و روند اخذ تسهیلات بسیار تسهیل شده است.

رییس بنیاد مسکن افزود: ساده‌ترین شکل تضمین سفته زنجیره‌ای است به این صورت که سه نفر همدیگر را تضمین کنند و در حال حاضر این شرایط برای روستاییان زلزله زده فراهم آمده است.

منبع:ایلنا

خواندن 383 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395