دوشنبه, 16 بهمن 1396 ساعت 12:26

اطلاعات تکميلي

  • وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

شبکه‌های تلفن همراه در سراسر ایران زیر پوشش نسل‌های سوم و چهارم قرار گرفتند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: امروز از کنار مضجع نورانی امام رضا(ع) شبکه‌های تلفن همراه در سراسر ایران و هزار و 246 شهر در سطح کشور زیر پوشش خدمات نسل‌های سوم و چهارم قرار گرفتند.

محمدجواد آذری جهرمی روز دوشنبه در مراسم بهره برداری از 727 پروژه مخابراتی خراسان رضوی در محل استانداری این استان در مشهد که و ارتباط از طریق ویدئوکنفرانس با سایر نقاط کشور، افزود: همزمان با این خدمت، دولت توجه ویژه ای به مناطق کم برخوردار داشته و بر این اساس تا پایان اسفند امسال هزار و 330 پروژه نیز در مناطق روستایی خراسان رضوی به شبکه ارتباطی همراه اول، رایتل و ایرانسل دسترسی پیدا می کنند. 
وی ادامه داد: امروز 455 روستا در خراسان رضوی به شبکه ارتباطی همراه اول، رایتل و ایرانسل در قالب افتتاح 727 پروژه مخابراتی دسترسی یافتند. این اپراتورها تا پایان امسال به 805 روستای باقییمانده در این استان خواهند رسید و روستائیان از خدمات ارتباطی آنها بهره مند می شوند. 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: برای نخستین بار مشهد بعد از تهران در حوزه فناوری و محیط زیست مورد توجه دولت قرار گرفته زیرا مردم در عرصه فناوری ارتباطات و جهش فرکانس‌ها نگران سلامتی خود هستند بنابراین ساماندهی دکل‌های مخابراتی در مشهد به نتایج خوبی رسیده و آزمایشها در این خصوص موفق بوده است. 
وی افزود: با پایش سطح امواج و زیباسازی شهر مشهد سلامت مردم را تضمین می کنیم و دیگر امواج موبایل برای شهروندان مضر نخواهد بود. در این راستا دکل‌های مخابراتی هم زیبایی بصری دارند و هم فاقد زیان برای سلامتی مردم هستند. 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: هچنین پس از تهران تا 27 اردیبهشت سال آتی پارک فناوری در مشهد به منظور توانمندسازی شرکتهای نوپا و اشتغالزایی برای فعالان عرصه ارتباطات راه اندازی می شود. تاکنون ساختمان این پارک تحویل شده و مقدمات کار برای راه اندازی آن در دست انجام است. 
وی گفت: کسب و کارهای نوپا می توانند با سرمایه گذاری پنج میلیارد ریال وارد این کار شده و با 50 میلیارد ریال دستاورد از پارک فناوری خارج شوند. وظیفه این پارک ارائه خدمات و تسهیلات از جنس کسب و کارهای نوپاست و می تواند شرکتهای خدماتی را تقویت کند تا نقش خوبی در اقتصاد و اشتغال داشته باشند. 
آذری جهرمی افزود: فروردین امسال 19 تفاهمنامه در راستای سیاست اقتصاد مقاومتی و توسعه کسب و کار با صاحبان شرکتها در خراسان رضوی امضا و منجر به اجرای 45 پروژه در زمینه ارتباطات و فناوری اطلاعات میان استانداری، دستگاههای اجرایی و بخش خصوصی شد. 
وی ادامه داد: سرمایه گذاری این پروژه ها در مجموع 550 میلیارد ریال بود که با اجرایی شدن آنها برای 20 هزار و 500 نفر فرصت اشتغال فراهم شده است. 
727 پروژه مخابراتی خراسان رضوی با سرمایه گذاری سه هزار و 900 میلیارد ریال به بهره برداری رسید. 

منبع: ایرنا

خواندن 339 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395