دوشنبه, 16 بهمن 1396 ساعت 13:08

اطلاعات تکميلي

  • دستیار وزیر ارتباطات:

کاهش تعرفه اینترنت مصداق حقوق شهروندی است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

دستیار وزیرارتباطات در امور حقوق شهروندی تلاش برای افزایش دسترسی مردم به ارتباطات و فنآوری اطلاعات در کنار ارزان تر شدن این دسترسی‌ها را مصداق تحقق حقوق شهروندی دانست.
«رضا اکبری نوری» گفت: مجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و به خصوص شخص وزیر دنبال تسهیل کردن شرایط دسترسی مردم به ارتباطات و فناوری اطلاعات و نیز ارزان تر و ایمن تر کردن این دسترسی ها هستند.

وی افزود: تلاش های صورت گرفته همه در راستای تامین بیشتر حقوق شهروندان است تا مردم بتوانند هم به لحاظ جغرافیایی و هم به لحاظ گستره جمعیتی که تحت پوشش باشند، بهره مند شوند.
اکبری نوری ادامه داد: تلاش بر آن است که همزمان با افزایش این دسترسی ها، ایمنی مردم بعد از استفاده از فضای مجازی و اینترنت نیز افزایش یابد و کیفیت خدمات بهتر شود.
دستار وزیر ارتباطات در امور حقوق شهروندی خاطرنشان کرد: تلاش های مجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای اعمال هرگونه تغییر در تعرفه ها برای رعایت بیش از پیش حقوق شهروندان در دسترسی آزاد به اطلاعات انجام می شود.
محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هفتم آذرماه امسال با اشاره به اصلاح نظام تعرفه در بخش ارتباطات ثابت بیان داشت: اصلاح نظام تعرفه در این بخش گام مهمی بود که انجام شد هرچند فشار بسیار سنگینی در ابعاد مختلف وارد آمد اما پیش بینی می کنیم که این تغییر، کمک زیادی به تولیدکنندگان محتوای داخلی و افزایش رضایت مردم کند.
آذری جهرمی با بیان اینکه مطابق قانون ششم توسعه کشور باید کف پهنای باند در دسترس مردم 20 مگابیت بر ثانیه باشد، گفت: بنابراین نیاز است از فناوری اینترنت پرسرعت اِی دی اس ال (ADSL) به سمت فناوری سریعتری برویم که همین تغییر تکنولوژی باعث ایجاد انقلاب در سطح کشور در حوزه پیمانکاری و بخش خصوصی می شود.

منبع: ایرنا

خواندن 324 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395