دوشنبه, 16 بهمن 1396 ساعت 13:47

اطلاعات تکميلي

  • قاضی سراج؛

زمین‌های ورزشگاه آزادی به مالکیت دولت بازگشت

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: زمین های ورزشگاه آزادی تهران از متجاوزان به آن، بازپس گرفته و سند آن به نام دولت شد.

ناصر سراج درباره زمین های ورزشگاه آزادی افزود: افرادی با سندسازی سعی کردند زمین های این ورزشگاه را به نام خود کنند که سازمان بازرسی کل کشور به این موضوع ورود کرد.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه متاسفانه دولت از اول انقلاب، سند این زمین ها را نگرفته بود، اظهارکرد: سازمان بازرسی به این موضوع رسیدگی و آن را پیگیری کرد و این زمین ها را از متجاوزان پس گرفت؛ در نهایت زمین ها به دولت برگردانده و سند به نام دولت ثبت شد.
قاضی سراج ادامه داد: زمین های پس گرفته شده، از یک هکتار هم بیشتر است البته دقیق به خاطر نمی آورم این زمین ها چند هکتار بوده است.
سازمان بازرسی، تشکیلاتی که وظیفه نظارت بر حسن جریان امور سازمان های اداری و اجرای صحیح قوانین را به عهده دارد از نهادهایی است که در ایران پس از ایجاد سازمان های اداری جدید و تدوین قوانین مملکتی به وجود آمده است؛ از پیدایش آن بیش از 50سال نمی ‌گذرد اما نظارت حکومت بر اعضا و کارکنان خود و تفتیش اعمال و رفتار والیان و ماموران دولتی از دیرباز وجود داشته و شاید بتوان گفت سابقه آن نزدیک به سابقه تشکیل حکومت ها است؛ چون بقای هر دولت متوقف بر آگاهی و وقوف آن بر اموری است که در قلمرو آن می ‌گذرد.

منبع: ایرنا

خواندن 472 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395