سه شنبه, 17 بهمن 1396 ساعت 08:54

تخصیص ۷۵ درصدی بودجه دانشگاه‌ها در سال جاری

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

رئیس دانشگاه علم و صنعت از تخصیص ۷۵ درصدی بودجه دانشگاه‌ها خبر داد و گفت: این در حالیست که هنوز بودجه ماه گذشته به دانشگاه‌ها پرداخت نشده است.

دکتر محمدعلی برخورداری ، ضمن اعلام این مطلب اظهار کرد: بودجه سال جاری دانشگاه‌ها تا پایان دی ماه به دانشگاه‌ها پرداخت شده و در مجموع طی ۱۰ ماه گذشته، حدود ۷۴ تا ۷۵ درصد از بودجه‌های دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی که معادل ۹ ماه است،‌ اختصاص یافته است. البته بخشی از این بودجه‌ها نیز هنوز از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور پرداخت نشده است.

وی در ادامه از بر جا بودن مشکل بودجه دانشگاه‌ها انتقاد کرد و گفت: متاسفانه تاخیر در تخصیص به‌موقع بودجه موجب می‌شود تا دانشگاه‌ها در امور جاری خود نیز با مشکل مواجه شوند، چرا که هزینه‌های جاری دانشگاه‌ها از طریق بودجه‌های تخصیصی پرداخت می‌شود و دولت باید به وعده‌های خود پایبند باشد.

رئیس دانشگاه علم و صنعت در پایان خاطرنشان کرد: بودجه‌های تخصیص یافته،‌ هزینه‌های پرسنلی و جاری دانشگاه‌ها را مرتفع می‌کند، اما بخشی از پول‌های شرکتی، پیمانکاران و نهادها نیازمند پرداخت کامل بودجه‌های جاری است.

منبع: ایسنا

خواندن 417 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395