چهارشنبه, 18 بهمن 1396 ساعت 11:57

اطلاعات تکميلي

  • معاون توسعه روستایی رئیس جمهوری خبر داد:

همه روستاهای ایران به اینترنت پرسرعت مجهز می‌شوند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری به اقدام‌های خوب وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای توسعه« آی.سی.تی» در روستاها اشاره کرد و گفت: طبق قول وزیر ارتباطات همه روستاهای کشور از اینترنت پرسرعت برخوردار خواهند شد.

سید ابوالفضل رضوی افزود: تلاش برای توسعه زیرساخت های ارتباطی در روستاها هم در زمان وزارت محمود واعظی در دولت یازدهم بسیار خوب بوده است و هم اکنون در زمانی که محمد جواد آذری جهرمی به عنوان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مصدر کارها را به دست گرفته است وضعیت توسعه آی.سی.تی روستایی در حال پیشرفت است.
وی به برگزاری جلسه ای با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در هفته های اخیر و با حضور سایر دستگاه های خدمات رسان در روستاها اشاره کرد و ادامه داد: وزیر ارتباطات در این جلسه قول قطعی دادند که همه روستاهای کشور به زودی دارای اینترنت پرسرعت خواهند شد.
رضوی از تلاش این وزارتخانه برای تعمیر و تعویض تلفن های روستایی خبر داد و خاطرنشان ساخت: مقرر شد تا همه روستاهای مرزی کشور دارای آنتن تلفن همراه شوند.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری از تلاش برای برطرف کردن نقطه های کور که امکان برقراری تماس را غیر ممکن می سازد خبر داد و گفت که دفاتر «آی.سی.تی» روستایی که با مشکلاتی دست به گیربان هستند، به زودی مرتفع خواهد شد.
به گفته وی، توسعه خدمات ارتباطات و فناوری اطلاعات در روستاها به دلیل ماهیت خود چندان نیازی به اختصاص اعتبار از سوی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری ندارد و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در یک هماهنگی کامل در حال پیش بردن اهداف و برنامه ها هست.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه عنایت به توسعه آی.سی.تی روستایی بسیار جدی است، گفت: توجه به توسعه ارتباطات در زمان محمود واعظی سبب شد 30 هزار روستای کشور دارای اینترنت پرسرعت شوند.
رضوی ادامه داد: اکنون نیز تلاش می شود مابقی روستاها نیز به اینترنت پرسرعت مجهز شوند چرا که در حال حاضر مشکل اعتباری وجود ندارد.
محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات روز نخست بهمن ماه گفت: براساس بررسی صورت گرفته در سامانه اطلاعات ارتباطی روستاهای کشور از مجموع روستاهای مورد بررسی قرار گرفته 34 درصد دارای سه سرویس ارتباطی هستند و 3درصد روستاها دسترسی به هیچ نوع خدمات ارتباطی ندارند.

منبع: ایرنا

خواندن 333 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395