چهارشنبه, 18 بهمن 1396 ساعت 12:40

تغییر ساختار کمیسیون اصل ۹۰ به دیوان در ماه‌های نخست سال آینده

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رییس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی از احتمال تبدیل این کمیسیون به دیوان در ماه‌های نخست امسال خبر داد و گفت که علاوه بر برگزاری جلسات این کمیسیون برای تعیین تکلیف طراحی ساختار دیوان اصل ۹۰، جلساتی نیز در مرکز پژوهش‌های مجلس، کمیسیون تدوین آیین‌نامه و نهایتاً هیات رییسه مجلس برگزار می‌شود.

داوود محمدی ، با اشاره به آخرین وضعیت تبدیل ساختار کمیسیون اصل ۹۰ مجلس به دیوان اعلام کرد: کلیات این طرح به تصویب رسیده و هم‌اکنون مشغول بحث و بررسی درباره جزئیات آن هستیم.

وی افزود: در این راستا لازم است بررسی کنیم تا مشخص شود ساز و کار تبدیل کمیسیون به دیوان، نحوه ایجاد و سازمان‌دهی دیوان اصل ۹۰ و چگونگی ایجاد تشکیلات این دیوان چگونه باشد.

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: بر این اساس مباحثی در کمیسیون اصل ۹۰ و همچنین مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی و کمیسیون آیین‌نامه داخلی در حال انجام است و بنا داریم در نهایت جلسه‌ای نیز با هیات رییسه مجلس در این رابطه تشکیل دهیم و درباره چگونگی تاسیس دیوان اصل ۹۰ تصمیم‌گیری کنیم.

رییس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در پاسخ به پرسشی درباره زمان آغاز به کار دیوان اصل ۹۰ مجلس خاطرنشان کرد: باتوجه به آن‌که مجلس در حال حاضر درگیر مباحث بودجه است، بعید به نظر می‌رسد که تصمیم‌گیری نهایی درباره دیوان اصل ۹۰ تا پایان امسال انجام شود و به احتمال زیاد در ماه‌های نخست سال آینده این مهم محقق خواهد شد.

منبع:ایلنا

خواندن 259 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395