پنج شنبه, 19 بهمن 1396 ساعت 19:11

واردات از هند، کره جنوبی، ترکیه و چین فقط با روش بانکی

این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)
ثبت سفارش برای واردات کالا ازهند،کره جنوبی،ترکیه وچین ازدهم بهمن ماه مطابق بخشنامه ابلاغ شده معاون اول رییس جمهوری به بانک مرکزی وسایر دستگاه های ذیربط، فقط باروش بانکی ازطریق گشایش اعتباراسنادی،برات یا حواله ممکن است.
به گزارش چهارشنبه تارنمای بانک مرکزی، مدیرکل سیاست ها و مقررات ارزی گفت: برای واردات کالا به کشور 2روش «بانکی» و «غیربانکی» وجود دارد که در روش بانکی تخصیص و تامین ارز عمدتا توسط بانک مرکزی و پرداخت آن به واسطه یکی از بانک های عامل انجام می گیرد.
مهدی کسرایی پور افزود: در روش غیربانکی یا همان روش «بدون انتقال ارز» هیچ یک از بانک های تجاری یا تخصصی کشور به عنوان بانک عامل در پرداخت بهای کالای وارداتی دخیل نیستند.
وی درباره ثبت سفارش های انجام شده برای واردات از چهار کشور اشاره شده با روش غیربانکی قبل از ابلاغ بخشنامه معاون اول رییس جمهوری گفت: سازمان توسعه تجارت، گمرک و سایر دستگاه های ذیربط در زمینه اینگونه از ثبت سفارش ها، تمهیدهای لازم را اندیشیده اند و این موارد به بانک مرکزی و شبکه بانکی کشور ارتباطی ندارد.
رییس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران امروز گفت: حجم تجارت خارجی کشور در 10 ماه گذشته به 80 میلیارد دلاررسید که 37 میلیارد دلارآن صادرات با رشد یک وهفت دهم درصدی و 42 میلیارد دلار واردات با رشد 22 درصد واردات بود.
خواندن 706 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395