دوشنبه, 23 بهمن 1396 ساعت 11:24

اطلاعات تکميلي

  • آمریکا؛

سئول فریب پیونگ یانگ را نخورَد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصراقتصاد: آمريکا از کره جنوبى خواست فریب چاپلوسى‌هاى کره شمالى را نخورَد.

به گزارش NHK، مايک پنس، معاون رییس جمهور ايالات متحده آمريکا، از مون جائه-اين، رییس جمهور کره جنوبى خواسته است که نسبت به رفتارها و چاپلوسى‌هاى کره شمالى محتاطانه عمل کند.

پنس و مون روز شنبه، در يکى از مکان‌هاى برگزارى بازى هاى المپيک در پيونگ چانگ کره جنوبى ملاقات کردند. این در حالی بود که همان روز، مون در کاخ رياست جمهورى کره جنوبى در سئول، با يک هيات بلند پايه از کره شمالى ملاقات کرد. اين هيات به مناسبت بازى هاى المپيک، در کره جنوبى به سر مى برد.

کيم يو جونگ (Kim Yo Jong) خواهر کوچکتر کيم جونگ اون، رهبر کره شمالى، و کيم يون نام (Kim Yong Nam) رییس هيأت اجرايى مجمع عالى خلق کره شمالى، در بين اعضا این هيات حاضر در کره جنوبی هستند.

کيم يو جون در ملاقات با رییس جمهور کره جنوبى، نامه اى را از طرف برادرش به وى داد و از او خواست تا در زودترين زمان ممکن، به کره شمالی سفر کند و ملاقاتى رسمى با رهبر اين کشور داشته باشد.

مون نيز در پاسخ عنوان داشت تا زمانى که کره شمالى گفت و گو با ايالات متحده آمريکا را از سر نگيرد، وى نمى تواند راهى کره شمالى شود.

پنس و مون بر ضرورت همکارى ايالات متحده آمريکا، کره جنوبى و ژاپن و اعمال فشار بر دولت کره شمالى مجددا تاکيد کردند.

پنس تأکيد کرد که در رويکرد اين سه کشور در قبال کره شمالى، تفاوتى وجود ندارد و با اظهاراتى که مون اخيرا در طرفدارى از دولت کره شمالى ابراز داشته بود، مخالفت کرد و نيز نسبت به چاپلوسى‌هاى کره شمالى هشدار داد.

به گفته يکى از مقامات بلندپایه دولت ايالات متحده آمريکا، مون از پنس خواست با هيات کره شمالى ملاقاتى داشته باشد اما پنس بدون برگزارى چنين ملاقاتى، مکان برگزارى بازى هاى المپيک را ترک نمود.

خواندن 360 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395