سه شنبه, 24 بهمن 1396 ساعت 10:38

اطلاعات تکميلي

  • در پی اجازه مجلس به ایرلاین‌ها؛

افزایش قیمت بلیت در شرایط خاص، مشکلی ندارد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

دلارام کریمی

عصراقتصاد: شادمهر کاظم زاده عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس گفت: شرکت‌های فرودگاهی و سازمان هواپیمایی، مواد قانونی را به تصویب مجلس رسانده اند که اجازه داده شده در شرایطی خاص بلیت را گران‌تر بفروشند.

با وجود اینکه قانون آزاد سازی نرخ بلیت هواپیما در سال 89 و بند ب ماده 161 قانون برنامه پنجم توسعه در مجلس کلید اما آزادسازی کامل نرخ حمل و نقل هوایی، در آذز ماه 94 رسما در 170 مسیر داخلی اجرا شد و نرخ تکلیفی و مصوب دیگر در کار نبود.

اگرچه بر اساس اعلام مسئولان صنعت هوانوردی، یکی از مهمترین اهداف آزادسازی نرخ بلیت هواپیما، ایجاد رقابت بین ایرلاین‌ها بود و به گزارش مهر، همواره عنوان می‌شد که «آزادسازی قیمت‌ها لزوما به معنای افزایش قیمت نیست بلکه بلیتدر ایام کم تقاضا و غیرپیک با نرخ‌های پایین عرضه می‌شود»، اما با وجود گذشت حدود ۲ سال از اجرای دستورالعمل آزادسازی نرخ بلیت هواپیما نه تنها تنوعی در ارائه خدمات ایرلاین‌ها مشاهده نمی‌شود بلکه همانطور که پیش بینی می‌شد با اجرای این قانون، قیمت‌ها در جهت افزایش سوق پیدا کرده و اثری از رقابت قیمتی در ایام پیک تقاضا دیده نمی شود.

کارشناسان می گویند در شرایطی آزاد سازی نرخ محقق شد که اساسا زیرساخت آن به خصوص در شرکت‌های هواپیمایی فراهم نبود و حذف تکلیفی نرخ گذاری بدون اصلاح نظام مارکتینگ و فروش شرکت های هواپیمایی، اصلی ترین دلیل رشد بیش از پیش یک کسب و کار کاملا بومی و ایرانی به نام پروازهای چارتری شد، بدین ترتیب شرکت‌ها عمدتا ظرفیت‌های خود را به صورت کامل به آژانس‌های هواپیمایی می‌فروشند و آژانس‌ها این ظرفیت خریداری شده را در شبکه ای از عوامل فروش خود پخش و در نرخ گذاری آزادانه عمل می‌کنند.

به نظر می رسد نابسامانی در عرضه و تقاضا بلیتو خدمت رسانی به مشتریان، موجب افزایش یکباره نرخ بدون اصلاح در کیفیت خدمات شد به طوری که در فصولی از سال و یا مقاطع زمانی خاص، شاهد التهاب قیمت بصورت فروش بلیتبه قیمت های نجومی هستیم که صدای اعتراض مشتریان را بلند کرده است.

 به گزارش عصراقتصاد، این روند افزایشی قیمت بلیت هواپیما در مسیرهای پر تقاضا و و ایام پرترافیک سال با آزادسازی نرخ و نداشتن مصوبه ای برای نرخ مسیرهای هوایی سبب شده است ایرلاین‌ها نیز قیمت‌های مختلفی را بدون توجه به کیفیت پروازها ارائه کنند که بیشتر این قیمت ها به صورت افزایشی است.

همچنین این شائبه در بین کارشناسان و مسافران وجود دارد که ایرلاین‌ها کاملا مدیریت شده و هماهنگ شده نسبت به فعالیت در فضای بعد از آزادسازی نرخ بلیت‌هواپیما فعالیت می‌کنند و از آنجایی که تقاضای سفر هوایی بالا بوده و تعداد پروازها پاسخگوی نیاز بازار نیست، مسافران مجبورند از نرخ‌های موجود علی رغم خدمات ضعف ایرلاین ها استفاده کنند.

شادمهر کاظم زاده، عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس در گفت وگو با خبرنگار عصراقتصاد در مورد نرخ آزاد سازی بلیت هواپیما گفت: این موضوع بسیار جدی است و با پیگیری‌های که  کرده ایم چند مکان با قیمت بسیار بالایی در حال فروش بلیتشناسایی شده اند.

وی تصریح کرد: قیمت بالا در فروش بلیتهوایی سبب می‌شود که مشتریان عملا توانایی خرید بلیت را نداشته باشند و در نهایت به ضرر خود شرکت‌هایی هواپیمایی است.

در خواست ما از شرکت‌های فرودگاهی و سازمان هواپیمایی را مواد قانونی را در خصوص بحث برنامه های گذشته، در جاهایی که متقاضی باشد می توانند نرخ را بالا ببرند.

این نماینده مجلس دهم بیان کرد: شرکت‌های فرودگاهی و سازمان هواپیمایی را مواد قانونی را به تصویب مجلس رسانده اند که اجازه داده شده در شرایطی خاص بلیترا گران تر بفروشند منتها خود کمیسیون عمران و مجلس زیاد موافق نیستند.

وی تأکید کرد: استناد به این  مواد قانونی، برای ما به معنای پذیریش به صورت کلی نیست و باید با ساز و کار مناسبی، افزایش قیمت صورت بگیرد.

در همین راستا مقصود اسعدی سامانی، دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی، یکی از دلایل گران‌شدن بلیت در ایام پیک سفر را قرارداد‌های دست دوم و سوم از سوی چارترکنندگان عنوان کرده و گفته است متأسفانه چارترکنندگان پرواز‌های خود را به سایر افراد واگذار می‌کنند که همین واسطه‌ها باعث گران‌شدن بلیت هواپیما می‌شوند.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی در گفت و گویی که با هفته نامه "حمل و نقل" داشته  می‌گوید: بر اساس هماهنگی‌هایی که با شرکت‌های هواپیمایی در این مدت انجام شده است تصمیم به کاهش پرواز‌های چارتری گرفته شده، در راستای همین موضوع قرار است ایرلاین‌ها در برخی از مسیر‌های پروازی فروش سیستمی داشته باشند و از فروش چارتری خارج شوند.

وی ادامه داد: این موضوع به تمام شرکت‌های هواپیمایی ابلاغ شده است و ایرلاین‌ها بر اساس این موضوع، اقدام به برنامه‌ریزی پرواز‌های خود در نوروز ۹۷ خواهند کرد.

سامانی تصریح کرد: در طول زمان ایرلاین‌ها به سمت سیستمی‌کردن پرواز‌های خود حرکت خواهند کرد؛ اما باید به این موضوع اشاره‌کنم که در برخی از مقصد‌ها ضرورت ایجاد می‌کند که پرواز‌ها به‌صورت چارتری انجام شود چراکه این امر به سود مسافران این مقاصد است که پروازشان به‌صورت چارتری انجام شود.

وی ادامه داد: مقاصدی که بیشتر جنبه گردشگری دارد مانند کیش و قشم، پرواز‌های چارتری بیشتر به منفعت مردم خواهد بود تا مسیر‌های برنامه‌ای. البته در این مسیر‌ها پرواز‌های برنامه‌ای هم وجود دارد، اما در کنار این پروازها، وجود پرواز‌های چارتری نیز لازم است.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی افزود: البته اینکه بگوییم عدم نظارت باعث گران‌فروشی آژانس‌ها خدمات مسافرتی می‌شود درست نیست چراکه چارترکنندگان مکلف به رعایت نرخ‌های کلاسی از سوی شرکت‌های هواپیمایی هستند، اما در این میان سایت‌های اینترنتی بدون مجوزی هستند که در فضا‌های مجازی اقدام به فروش بلیت می‌کنند.

سامانی بیان کرد: این سایت‌های اینترنتی به دلیل عدم مجوز از سوی مراجع ذی‌ربط اقدام به هرگونه تخلفی در فضای مجازی می‌کنند در همین راستا ما با مراجع محترم قضائی هماهنگی‌هایی صورت داده‌ایم که بتوانیم این سایت‌ها را شناسایی کنیم تا برخورد مناسبی با آن‌ها انجام بگیرد.

وی  با اشاره به وجود تخفیفات ایرلاین‌ها در قرارداد‌هایی که با آژانس‌های هواپیمایی می‌بندند، گفت: متأسفانه برخی از چارترکنندگان در قرارداد‌های دست دوم و سوم پرواز‌های چارتری خود را به کسانی دیگر واگذار می‌کنند و این افراد پرواز‌های سایر شرکت‌ها را جستجو می‌کنند و با قیمت بالاتر در برخی از زمان‌ها که امکان سوءاستفاده وجود دارد عرض می‌کنند.

 ما برای حل این مشکلات به‌دنبال مکانیزیم‌هایی هستیم و در راستای آن طرح‌هایی را دنبال می‌کنیم که یکی از این طرح‌ها فروش سیستمی است در این طرح شرکت‌های هواپیمایی تنها از طریق سایت‌های خود اقدام به فروش بلیت خواهند کرد و با مدیریت قیمت بلیت از سوی خود ایرلاین شاهد افزایش یک‌باره قیمت‌ها نخواهیم بود.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با استناد به طرح «شبکه فروش مشترک» ادامه داد: در این طرح بلیت‌ها به‌صورت مستقیم توسط شرکت‌های هواپیمایی در دسترس مسافران قرار خواهد گرفت و واسطه‌ای وجود نخواهد داشت.

وی  در پایان اشاره می‌کند این که طرح شبکه فروش مشترک برای نوروز ۹۷ به نتیجه نهایی برسد بعید به نظر می رسد.

با وجود تمامی این بحث‌هایی که در خصوص افزایش قیمت بلیت هواپیما و آزادسازی نرخ مطرح می‌شود باید گفت این تغییر قیمت با توجه به چه شرایطی صورت خواهد گرفت؟ آیا خدمات و ساعت صندلی برای میزان قیمت مد نظر قرار می‌گیرد یا در ایام پیک تا چه میزان اجازه افزایش قیمت با چه مزایا و شرایطی وجود دارد؟ در غیر این صورت می‌توان دید که افزایش قیمت و تخلف شرکت های هواپیمایی به راحتی اتفاق می‌افتد و آشفته بازار به وجود آمده، تشدید خواهد شد.

 

خواندن 449 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395