چهارشنبه, 25 بهمن 1396 ساعت 11:46

اطلاعات تکميلي

  • فاینانس اتریش برای گردشگری کوهستان ایران؛

چشم طمع اتریشی‌ها به جذب ۲۰ میلیون گردشگر خارجی در ایران

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصراقتصاد: نشست تخصصی ایران و اتریش با موضوع گردشگری کوهستان پیرو تخصیص یک خط اعتباری به ایران از سوی اتریش در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار شد.

سعید اوحدی معاون سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی سازمان میراث‌فرهنگی در این نشست اظهار داشت: تاکنون هشت کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و اتریش تشکیل شده و یکی از شش کارگروهی که پیرو این کمیسیون‌ها شکل گرفته کارگروه‌ حوزه گردشگری است.

وی افزود: نهمین جلسه کمیسیون مشترک نیز در وین برگزار می‌شود.

اوحدی ادامه داد: حضور هیئت اتریشی در ایران می‌تواند سرفصل جدیدی را در حوزه سرمایه‌گذاری و برنامه‌های مشترک این دو کشور ایجاد کند.

وی یادآور شد: در سفری که مسئولان ارشد بانک مرکزی و بانک توسعه صادرات به وین داشتند، مصوب شد که یک خط اعتباری برای سرمایه گذاری اتریش در ایران قرار گیرد که می‌توان از این خط اعتباری برای سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری به‌ویژه گردشگری کوهستان استفاده کرد.

معاون سرمایه گذاری و برنامه ریزی سازمان میراث فرهنگی گفت: با توجه به ظرفیت‌های خوبی که در ایران در گردشگری ورزشی و کوهستانی وجود دارد شاید بتوانیم در نشست‌هایی از این دست برنامه‌ریزی خوبی برای سرمایه‌گذاری در این زمینه داشته باشیم و این خط اعتباری را به این پروژه‌ها مرتبط کنیم.

وی ادامه داد: قوانین جذب سرمایه گذاری در ایران جزء مترقی‌ترین قوانین در دنیا است و پوشش بیمه ای امنیت کامل، معافیت مالیاتی 10 تا 13 ساله و اجازه مالکیت زمین برای شرکت‌های خارجی سرمایه گذار در ایران از جمله این امتیازات است.

اوحدی تاکید کرد: ما فقط در شعاع 45 کیلومتری تهران سه پیست مطرح اسکی دیزین، شمشک و نمک آبرود را داریم و مایل هستیم شرکت‌های اتریشی علاوه بر خط فاینانس در این زمینه سرمایه گذاری نیز انجام دهند.

  • همکاری اتریش برای جذب ۲۰ میلیون گردشگر در ایران

 رایزن بازرگانی سفارت اتریش در تهران نیز گفت: ظرفیت و جاذبه‌های گردشگری ایران جایگاه خاصی در جهان دارد، از این رو برای ارائه خدمات در زمینه گردشگری کوهستان در قالب خط اعتباری (فاینانس) بین دو کشور آماده ایم.

 'کریستف گراب مایر' اظهار کرد: اتریش در زمینه صنعت گردشگری بسیار شناخته شده است. ایران نیز فرهنگ و پیشینه تاریخی زیادی دارد که برای گردشگران جذاب بوده و مهمان نوازی ایرانی‌ها برای سایرین ارزشمند است.

مایر تاکید کرد: امیدوار کننده است که ظرفیت گردشگری ایران همانطور هم که رسما اعلام کرده در هفت سال آینده به جذب 20 میلیون گردشگر خارجی برسد.

وی گفت: ما نیز با توجه به ظرفیت‌های گردشگری کوهستان در ایران و تخصص و توانمندی‌های شرکت‌های فعال اتریشی در این زمینه حاضریم در قالب تامین مالی از طریق خط اعتباری بین دو کشور (فاینانس) توان خود را به کار بگیریم.

  • مهمان نوازی کوهستان های ایران از گردشگران ۴۱ کشور

مدیرکل توافق‌های ملی گرد شگری نیز در این نشست تاکید کرد: گردشگری ورزشی یکی از مزیت های ایران است و آمار نشان می‌دهد در 9 ماه سال جاری پذیرای گردشگران کوهستان و اسکی بیش از 41 کشور دنیا بودیم و این رقم در مقایسه با سال گذشته سه برابر شده است.

محمدرضا پوینده افزود: پیست‌های اسکی در ایران نسبت به سایر کشورها ارزان است و ما از سرمایه‌گذاری خارجی در این زمینه استقبال می کنیم.

ایران چندین پیست اسکی و کوهستان با قابلیت های گردشگری دارد که فقط پیست اسکی دیزین به عنوان بزرگترین پیست خاورمیانه دارای 17 خط بالابر و مساحت 550 هکتاری است.

این پیست با رشد 700 درصدی پذیرش گردشگر خارجی در سه سال گذشته تنها امسال 6 هزار توریست خارجی داشته و در صورت محقق شدن بازاریابی پیش بینی شده و توسعه خدمات برای سه تا پنج سال آینده ظرفیت میزبانی 30 هزار توریست خارجی را دارد.

اما نکته حائز اهمیت این است که شرکت‌های اتریشی بیشتر از آنکه هدف سرمایه گذاری در گردشگری ایران را داشته باشند در صدد ارائه خدمات نوسازی تجهیزات پیست‌های ایران و استفاده از خط فاینانس بین دو کشور هستند.

خواندن 364 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395