چهارشنبه, 25 بهمن 1396 ساعت 13:05

کدام کالاها در هفته گذشته گران شد؟

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

بررسی قیمت خرده فروشی یازده قلم کالای اساسی در سبد خانوار نشان می‌دهد قیمت 6 قلم کالا در هفته منتهی به بیستم بهمن ماه تغییر چندانی را نسبت به هفته مشابه ماه قبل نشان نداده است.

بر اساس بررسی‌های صورت گرفته میوه‌های تازه و تخم مرغ دو گروه کالایی بودند که در این هفته نسبت به مدت مشابه ماه قبل رشد محسوس قیمت را شاهد بودند. قیمت تخم مرغ در هفته منتهی به بیستم بهمن با افزایشی 12.5 درصدی و قیمت میوه های تازه با رشدی در حدود 10 درصد صدر نشین رشد قیمت در سبد مصرفی بودند.

هر شانه تخم مرغ به قیمت 15 هزار و 846 هزار تومان به طور متوسط در تهران به فروش می‌رسد.

لبنیات، برنج و حبوب

بر اساس این گزارش بهای گروه لبنیات در این دوره زمانی کاهشی برابر با 2.6 درصد را نسبت به مدت مشابه ماه قبل تجربه کرد. در عین حال هر کیلو برنج داخله درجه یک به قیمت 12 هزار و 700 تومان در تهران فروخته می‌شود که تغییر چندانی را نسبت به قبل نشان نمی‌دهد.

 بانک مرکزی در این گزارش قیمت برنج خارجی را مورد اشاره قرار نمی‌دهد اما بهای برنج داخلی درجه دو نیز در هر کیلو به طور متوسط 9600 تومان براورد شده است.

قیمت جبوب نیز بر پایه این گزارش با رشدی نیم ردصدی تغییر چندانی را در هفته منتهی به بیستم بهمن شاهد نبود.  

گوشت

گوشت قرمز و گوشت مرغ در این دوره زمانی با روندی افزایشی روبرو بودند. بهای هر کیلو مرغ در بازار تهران به بیش از 7700 تومان رسید که در عمل رشدی 6.2 درصدی را نسبت به مدت مشابه ماه قبل نشان می‌دهد. در عین حال بهای هر کیلو گوشت گوسفندی با استخوان در سطح شهر بیش از 47 هزار تومان و قیمت هر کیلو گوشت گوساله بی استخوان کمی بیشتر از 41 هزار تومان است. این قیمت افزایشی برابر با 1.3 درصد را نسبت به مدت مشابه ماه قبل نشان می‌دهد.

 چای و قند

قیمت قند و چای نیز در این هفته تغییر چندانی را شاهد نبود. هر کیلو قند 3700 تومان و هر کیلو شکر 3200 تومان فروخته می‌شود. نیم کیلو چای خارجی نیز در بازار بیش از 24 هزار تومان قیمت دارد که تغییرخاصی را نسبت به گذشته ندارد. 
منبع: خبرآنلاین

خواندن 353 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395