چهارشنبه, 25 بهمن 1396 ساعت 15:01

نگرانی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از وضعیت بازار ارز و پیگیری لاریجانی

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در تذکری وضعیت بازار ارز را نگران کننده توصیف کرد و مدیریت ناصحیح بازار ارز را علت این وضعیت دانست، علی لاریجانی نیز تاکید کرد که بانک مرکزی باید برای این مساله راهکار ارائه کند و این مساله را پیگیری می‌کنم.

محمدرضا پورابراهیمی رییس کمیسیون اقتصادی مجلس در جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس در تذکری به شرایط اقتصادی کشور اشاره کرد و گفت: امروز وضعیت بازار ارز نگران کننده است، در هفته های گذشته به دلیل مدیریت ناصحیح بازار ارز، ارزش پول ملی کشور در چند ماه گذشته حدود 25درصد کاهش پیدا کرده است.
وی افزود: این وضعیت در جذب سرمایه گذاری خارجی به واسطه افزایش ریسک سرمایه گذاری اثر منفی گذاشته و آثار تورمی زیادی داشته است و در صورت ادامه یکی از دستاوردهای دولت که نرخ تورم تک رقمی است دچار چالش می شود.
نماینده مردم کرمان در مجلس همچنین اظهارداشت: به نظر می رسد بانک مرکزی توان لازم را برای مدیریت بازار ارز ندارد، شما ورود کنید و به رییس جمهوری تذکر دهید.
پورابراهیمی افزود: این بازار قابل مدیریت است ما اعتقاد داریم این اعداد در حال معامله در بازار ارز عدد واقعی نیست، امروز یک حباب ایجاد شده و تقاضای روانی در کشور را در بر داشته است.
وی خطاب به لاریجانی گفت: خواهش می کنیم که شما ورود کنید و اگر صلاح می دانید جلساتی در کمیسیون اقتصادی برگزار کنیم.
علی لاریجانی نیز در پاسخ به تذکر پورابراهیمی با تاکید بر این که رسیدگی به این موضوع بسیار مهم است، اظهار داشت: در موضوع نرخ ارز بانک مرکزی باید توضیحات کافی را داشته باشد و برای آن راهکار ارائه کند.
وی از کمیسیون اقتصادی مجلس خواست تا نوسانات بازار ارز را پیگیری کند.
لاریجانی گفت: بنده هم این موضوع را پیگیری خواهم بود، از کمیسیون اقتصادی مجلس هم می خواهم جلسات خود را ادامه دهد و پیشنهادهای مورد نظر خود را ارائه کند.

منبع: ایرنا

خواندن 417 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395