شنبه, 28 بهمن 1396 ساعت 15:08

اطلاعات تکميلي

  • نخست وزیر انگلیس:

لندن در کنار واشنگتن و آماده اتخاذ تدابیر بیشتر علیه ایران است

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
هر 3 کشور اروپایی در هفته‌های گذشته بارها تاکید کرده اند که درباره سیاست‌های منطقه ای و برنامه موشکی جمهوری اسلامی ایران نگرانی‌های مشترکی با دولتمردان واشنگتن دارند.

نخست وزیر بریتانیا گفت لندن نگرانی‌های مشترکی با آمریکا درباره رفتارها و سیاست‌های به گفته او "بی ثبات کننده" منطقه ای جمهوری اسلامی ایران دارد و آماده اتخاذ تدابیر بیشتر علیه ایران است.

 "ترزا می" نخست وزیر بریتانیا در نشست خبری مشترک با همتای آلمانی خود در برلین، ضمن تاکید بر نگرانی‌های مشترک این کشور با آمریکا درباره سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران در منطقه خاورمیانه گفت کشورش آماده است تا با همکاری با دیگر متحدان غربی از جمله آمریکا تدابیر ویژه ای را علیه ایران به مورد اجرا بگذارد.

او همچنین با تأکید بر پایبندی بریتانیا و آلمان به معاهده برجام گفت پایبندی ایران به این معاهده و اجرای کامل تعهدات در قالب این موافقتنامه از نظر دو کشور بسیار ضروری است.

گفتنی است بوریس جانسون وزیر امور خارجه بریتانیا نیز هفته گذشته در واکنش به بالا گرفتن تنش ها بین ایران و اسراییل در سوریه، ضمن حمایت ضمنی از موضع تل‌آویو، از آنچه که نقش بی ثبات کننده ایران در منطقه خواند، ابراز نگرانی کرد.

3 کشور اروپایی حاضر در مذاکرات برجام و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تا کنون بارها درباره احتمال خروج دولت دونالد ترامپ  از برجام به واشنگتن هشدار داده اند.

این کشورها در عین حال تاکید کرده اند که باید درباره برنامه موشکی و رفتارها و سیاست های منطقه ای جمهوری اسلامی ایران با این کشور گفت و گو و مذاکره شود. امانوئل ماکرون رییس جمهور فرانسه نیز روز پنج شنبه در اظهاراتی گفت که باید درباره برنامه توسعه موشک‌های بالستیک ایران با این کشور مذاکره کرد و برنامه موشکی ایران باید تحت نظارت جامعه بین‌المللی باشد.

جمهوری اسلامی ایران هر گونه مذاکره دوباره درباره برجام و برنامه موشکی خود را رد کرده است.
منبع: عصر ایران 

خواندن 268 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395