دوشنبه, 30 بهمن 1396 ساعت 13:52

تولید 3.5 میلیارد دلاری شرکت‌های دانش بنیان در مازندران

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رئیس پارک علم و فناوری مازندران گفت که شرکت‌های دانش بنیان استان سالانه بیش از سه میلیارد و 500 میلیون دلار تولید دارند و با توجه به نیاز روزانه کشور به این دسته محصولات، روند رو به رشدی را در پیش گرفته اند.

علی معتمد زادگان روز دوشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود که شرکت‌های دانش بنیان استان در حال حاضر 200 نوع محصول تولید می‌کنند که نشانگر ظرفیت بالای این حوزه برای سرمایه گذاری است.
بر اساس آمارهای رسمی ، اکنون 106 شرکت بزرگ و کوچک به عنوان شرکت دانش بنیان در پارک علم و فناوری مازندران مستقرند که برای 800 نفر به صورت مستقیم و 600 نفر به صورت غیر مستقیم شغل ایجاد کرده اند. 
رئیس پارک علم و فناوری مازندران با اشاره به اینکه محصولات دانش بنیان با 2 هدف معنوی و تجاری اختراع و تولید می شود، گفت: طرح ها و ایده هایی که با هدف تجاری ارائه می شود، پس از بررسی توجیه اقتصادی آن درصورت توانایی جذب سرمایه، به بازار معرفی خواهد شد. 
** ثبت 60 اختراع دانش بنیان 
معتمدزادگان همچنین اعلام کرد که از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 60 اختراع در مازندران در پارک علم و فناوری داوری و ثبت شد که نسبت به سال قبل 60 درصد رشد داشت. 
وی افزود: از این تعداد 46 ایده و اختراع جذب و بر روی آن سرمایه گذاری و یا تسهیلاتی برای تجاری شدن آن اعطا شده است. 
رئیس پارک علم و فناوری مازندران ارائه تسهیلات به شرکت های دانش بنیان را از جمله مزیت های فعالیت در پارک علم و فناوری برشمرد و گفت که در 10 ماهه امسال بیش از 11 میلیارد و 500 میلیون ریال تسهیلات برای اشتغالزایی در بخش ایده ها و اختراعات دانش بنیان استان اعطا شده که افزایش 255 درصدی نسبت به سال گذشته دارد.
مازندران دارای یک پارک علم و فناوری و 12 مرکز رشد است که چهار مرکز آن از جمله ساری، آمل، نوشهر و سیمرغ مستقیم زیر مجموعه پارک علم و فناوری محسوب می شوند. 
منبع: ایرنا

خواندن 368 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395