دوشنبه, 30 بهمن 1396 ساعت 14:08

افزایش جذابیت ایران برای گردشگران خارجی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معاون رئیس‌جمهور با بیان اینکه نوسان قیمت ارز کلا آزار دهنده است، گفت: افزایش قیمت ارز به لحاظ محاسبه عددی هزینه تمام‌شده سفر به خارج از کشور را افزایش می‌دهد.

علی‌اصغر مونسان درباره اثر نوسانات قیمت ارز بر گردشگری گفت: نوسانات قیمت ارز برای خارجی‎ها که می‌خواهند به ایران بیایند، مزیت محسوب می‌شود چون هزینه قیمت تمام شده سفر را برای آنها جذاب تر می‌کند. اما در مقابل باعث افزایش هزینه‌ حوزه‌های مرتبط با گردشگری در داخل کشور می‌شود. به عنوان مثال هتل‌ها هزینه‌هایی دارند که افزایش قیمت ارز باعث افزایش آن هزینه‌ها می‌شود.

وی با بیان اینکه قیمت ارز با هزینه پروژه‌های گردشگری ارتباط مستقیم دارد، ادامه داد: اگر نرخ ارز در نواسان باشد، برای پکیج های گردشگری نمی توان قیمت تعیین کرد. این هم خودش آثار سوئی دارد.

معاون رئیس‌جمهور یادآور شد: در مجموع درست است که افزایش قیمت ارز یکسری اثرات مثبت دارد اما به نظر من اثرات منفی اش بیشتر از اثرات مثبت است؛ بنابراین علاقه مندیم که انشاءالله قیمت ارز کنترل شود و حداقل به ثبات برسد.

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری درباره کاهش مسافرت های نوروزی ایرانیان به خارج از کشور در مقایسه با سال گذشته بر اثر افزایش قیمت ارز، گفت: امیدواریم که چنین شود. از آنجا که افزایش قیمت ارز به لحاظ محاسبه عددی هزینه تمام شده سفر به خارج از کشور را افزایش می‌دهد، انشاءالله که روی کاهش سفر به خارج اثر بگذارد.

مونسان درباره اراده دولت برای کنترل نواسان قیمت ارز گفت: حتما دولت چنین اراده ای دارد. دولت حداکثر تلاشش را می کند و انشاءالله تیم اقتصادی برای آن یک راه حل می اندیشد.
منبع:خبرآنلاین 

خواندن 401 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395