دوشنبه, 30 بهمن 1396 ساعت 15:03

قیمت طلا در بازارهای جهانی اندکی افزایش یافت

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

قیمت جهانی طلا روز دوشنبه اندکی بالا رفت، زیرا افت شاخص دلار و افزایش تورم در آمریکا مردم را به خرید این فلز گرانبها ترغیب کرد.

خبرگزاری رویترز انگلیس اعلام کرد، قیمت تحویل فوری یا خرید نقد طلا در ساعت 03:24 صبح امروز به وقت گرینویچ در بازار لندن 0.2 درصد نسبت به آخرین قیمت جمعه گذشته بالا رفت و به یک هزار و 350 دلار و 28 سنت در هر اونس رسید.
فلز زرد هفته گذشته با 2.4 درصد افزایش قیمت نسبت به هفته پیش از آن، بیشترین افزایش قیمت هفتگی از هفته منتهی به اول سپتامبر (10 شهریور 1396) را ثبت کرد. 
طلا در ساعت یاد شده در معاملات آتی بازار کامکس آمریکا نیز به بهای یک هزار و 353 دلار و 10 سنت معامله شد که نسبت به آخرین قیمت جمعه گذشته تغییر چندانی نداشت. 
شاخص دلار که تغییرات نرخ برابری دلار آمریکا را در برابر مجموعه ای از ارزهای اصلی اندازه می گیرد صبح امروز با 0.1 درصد کاهش به 89.023 رسید.
رویترز، نگرانی بازار از در پیش گیری استراتژی مبتنی بر کاهش ارزش دلار توسط بانک مرکزی آمریکا به دلیل پایان اجرای سیاست پولی انبساطی در سایر کشورها را از مهمترین عوامل کاهش ارزش دلار در سال 2018 نام برد. 
کاهش ریسک های سیاسی منطقه یورو و افزایش چشمگیر سرمایه گذاری های مستقیم خارجی موجب رشد فراتر از انتظار اقتصاد منطقه یورو شده و پیش بینی می شود بانک مرکزی اروپا امسال اجرای سیاست پولی انبساطی خود را متوقف کند.
در حقیقت، چشم انداز مثبت اقتصادی منطقه یورو در سال 2017 موجب افزایش چشمگیر در این منطقه و ورود جریان های سرمایه ای به آن شد. 
بانک استرالیا و نیوزیلند اعلام کرد: افزایش بیش از انتظار تورم در آمریکا عامل اصلی افزایش قیمت طلا در روز جاری است زیرا، سرمایه گذاران با خرید طلا می کوشند از افت ارزش دارایی خود در شرایط تورمی جلوگیری کنند. 
امروز در بازار لندن همچنین قیمت نقره با 0.2 درصد افزایش به 16 دلار و 69 سنت، پلاتین با 0.7 درصد افزایش به یک هزار و چهار دلار و 50 سنت و پالادیوم با 0.3 درصد افزایش به یک هزار و 47 دلار و 10 سنت در هر اونس رسید.
منبع: ایرنا

خواندن 381 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395