چهارشنبه, 02 اسفند 1396 ساعت 09:41

آغاز پرداخت تسهیلات اشتغال روستائیان و عشایر از 10 اسفند ماه

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور گفت: نخستین پرداخت‌ها در حوزه اشتغال روستائیان و عشایر در برخی از استان‌ها از دهم اسفند ماه جاری آغاز می‌شود.

سید ابوالفضل رضوی اظهار کرد: پرداخت 120 هزار میلیارد ریال اعتبار با نرخ کارمزد تک رقمی چهار درصدی برای روستائیان و عشایر مرزنشین و شش درصدی برای روستائیان و عشایر سایر مناطق که با پیگیری‌های فراوان و با ارائه لایحه دوفوریتی به نتیجه رسید، انجام می‌شود.

وی ادامه داد: براساس سه فرمول معکوس درآمد خانوار، جمعیت و نرخ بیکاری روستایی سهم هر استان مشخص شده است که سهم خراسان شمالی 3.13 درصد از مبلغ 120 هزار میلیارد ریال است که نزدیک سه هزار و 700 میلیارد ریال می شود. 
رضوی گفت: از این جهت تمام مراحل و روش‌های اجرایی به استانداران ابلاغ شده است و از اوایل بهمن ماه جاری بانک‌ها هم سهم خود را ابلاغ کردند.
وی افزود: از یکم بهمن جاری، طرح‌ها و ثبت نام در سامانه کارا آغاز شده و بعد از ثبت نام در این سامانه، کمیته فنی که متشکل از اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سازمان برنامه و بودجه و مدیرکل روستایی هر استان است هر هفته باید دو جلسه تشکیل دهند و در هر جلسه 100 طرح را بررسی کنند و به بانک ها ارائه دهند.
رضوی گفت: بانک‌ها هم موظف هستند حداکثر 20 روز اعلام موافقت را برای توجیه مالی بانک‌های عامل انجام دهند و متقاضی موظف است ظرف 45 روز اقدام به بردن وثیقه یا ضمانت نامه بکند. 
وی اضافه کرد: این وام ها سه سال تنفس دارد و مدت بازپرداخت آن شش سال است. 
رضوی درباره مشکلات سامانه کارا در زمان ثبت نام اظهارکرد: اکنون این مشکلات مرتفع شده است. 
منبع: ایرنا

خواندن 218 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395