چهارشنبه, 02 اسفند 1396 ساعت 11:40

عملیات جستجو جعبه سیاه هواپیمای ای. تی. آر 72 ادامه دارد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مدیر کل دفتر عملیات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: همزمان با ادامه عملیات جستجو و انتقال پیکر مسافران هواپیمای ای.تی. آر 72، تاکنون جعبه سیاه آن پیدا نشده است.

' محمد سعید شرفی ' افزود: تکاوران ارتش هم اکنون در منطقه در حال جمع آوری پیکر مسافران این هواپیما هستند، اما وضعیت بد جوی، بارش برف و ابر شدید در محل سقوط هواپیما، امداد رسانی را با محدودیت‌های زیادی مواجه کرده است.
وی گفت: توضیحات فنی و تخصصی برای شناسایی جعبه سیاه این هواپیما به نیروهای امدادی، کوهنوردان و تکاوران ارتش داده شده تا هرچه سریع تر بتوانیم جعبه سیاه این هواپیما را پیدا کنیم.
مدیر کل دفتر عملیات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری بیان کرد: با وجود سرمای شدید در منطقه عملیات جستجوی پیکر مسافران این پرواز ادامه دارد و تاکنون عملیات ما متوقف نشده است.
پرواز شماره 3704 شرکت هواپیمایی آسمان با 60 مسافر و 6 خدمه پروازی ساعت 8 صبح روز یکشنبه 29 بهمن ماه تهران را به مقصد یاسوج ترک کرد. 
این هواپیما از نوع «ای. تی. آر 72» پس از 55 دقیقه پرواز از صفحه رادار مرکز کنترل خارج و در منطقه کوهستانی پادنای سمیرم در 14 مایلی فرودگاه یاسوج سقوط می کند.
روز گذشته علی عابدزاده رئیس سازمان هواپیمایی کشوری به اعزام گروه های لازم به منطقه برای کمک به مسئولان محلی در همان روز حادثه اشاره کرد و گفت: تعیین نقطه ای که هواپیما در آن سقوط کرده بود به دلیل وسعت منطقه و شرایط بد آب و هوایی کار سختی بود که نیاز به یک مهندسی جدیدی داشت که در همه جای جهان ممکن است چنین چیزی رخ دهد.
رییس سازمان هواپیمایی کشور به تلاش های صورت گرفته برای شناسایی نقطه حادثه اشاره و خاطرنشان ساخت: دیدن نقطه نیاز به ابزاری خاص داشت که برای این منظور از کمک های سازمان فضایی ایران و همچنین کمک کشور روسیه استفاده شد، اما به دلیل وجود ابر در منطقه تصاویر ماهواره ای دید لازم را نداشت.
سرانجام پس از سه روز جستجو محل سقوط این هواپیما در یکی از رشته کوه های دنا در حدود 4 هزار متری پیدا شد و هم اکنون عملیات جستجو و انتقال پیکر مسافران این هواپیما ادامه دارد. 
منبع: ایرنا

خواندن 349 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395