چهارشنبه, 02 اسفند 1396 ساعت 13:44

اطلاعات تکميلي

  • یک سناتور آمریکایی مطرح کرد؛

طرح تسلیح معلمان احمقانه است

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

«داگ جونز» سناتور دمکرات طرح پیشنهادی جمهوریخواهان را درباره تسلیح معلمان آمریکایی در مدارس، که در واکنش به تیراندازی مرگبار هفته گذشته در فلوریدابه سنای این کشور ارائه شده است، «احمقانه» خواند.

به گزارش روز سه شنبه تارنمای هیل، سناتور ایالت آلابامای آمریکا در گفت و گو با شبکه محلی News5 آلاباما در واکنش به پیشنهاد «ویل اینورث» (Will Ainsworth) نماینده جمهوری خواه این ایالت درباره تسلیح معلمان گفت: من فکر می کنم که این احمقانه ترین طرحی است که شنیده ام. نیازی به وجود 40 تا 50 اسلحه در مدارس نیست و این یک طرح هزینه بر است. 
جونز در مقابل پیشنهاد آموزش معلمان در مدارس را داد و گفت: نیازی به مسلح کردن معلمان برای توقف چنین اتفاقاتی نیست، بلکه باید هوشیار بود. 
طبق گزارش تارنمای AL.com، اینورث که برای قائم مقامی فرمانداری ایالت آلاباما رقابت می کند هفته پیش اعلام کرد که قصد دارد طرح تسلیح معلمان را ارائه دهد و حمایت جمهوریخواهان و مقام های مجری قوانین را جلب کرده است. 
طبق این گزارش، طرح پیشنهادی مذکور به معلمان و مدیران اجازه می دهد در فضای مدرسه اسلحه حمل کنند البته مشروط به اینکه یک دوره آموزشی 40 ساعته را سپری کرده و از نظر سلامت روانی معاینه شوند. ایالت مربوطه هزینه آموزش را برعهده خواهد گرفت اما مسئولیتی در تامین هزینه های سلاح ها ندارد. 
تاکنون دست کم سه نفر از قانونگذاران جمهوریخواه حمایت خود را از این طرح ابراز کرده اند. 
«نیوت گینگریت» رئیس سابق جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا نیز روز پنجشنبه طرح مشابهی را ارائه داد و گفت مسلح کردن معلمان «تنها راه حل بلندمدت» برای مقابله با تیراندازی جمعی در مدارس است. 
داگ جونز و «کِی ایوی» فرماندار جمهوریخواه ایالت آلاباما روز دوشنبه خواستار نصب فلزیاب در مدارس به عنوان راهکار ممکن برای حفاظت از دانش آموزان شدند.
این در حالیست که قانونگذاران دمکرات، حامیان و بازماندگان تیراندازی هفته گذشته در فلوریدا که باعث کشته شدن 17 نفر و زخمی شدن 14 نفر دیگر شد، خواستار تصویب قانون کنترل سلاح شده اند.
«دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا قرار است امروز چهارشنبه با دانش آموزان دبیرستان ها درباره امنیت مدارس گفت و گو کند. 
«نیکلاس کروز» مظنون 19 ساله حادثه ی تیراندازی با اتهاماتی از قبیل قتل 14 دانش آموز و سه کارمند و زخمی شدن بیش از دوازده نفر روبرو است. بدنبال این حادثه، آمریکا لقب خشونت بارترین کشتار دانش آموزی را از آن خود کرد.
دهها دانش آموز در شهر پارکلند روز جمعه و پس از حمله فلوریدا، علیه دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و انجمن ملی سلاح لابی فروش اسلحه در این کشور که حامی مالی حزب جمهوریخواه است، تظاهرات کردند.
همچنین خانواده های قربانیان قصد دارند در اواخر مارس (اوایل فروردین 97) در مقابل کاخ سفید در واشنگتن برای درخواست محدودیت فروش سلاح تظاهرات کنند. 
منبع: ایرنا

خواندن 365 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395