شنبه, 05 اسفند 1396 ساعت 15:01

اطلاعات تکميلي

  • موگرینی؛

اتحادیه اروپا خواستار آتش‌بس فوری در غوطه شرقی شد

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

فدریگا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز جمعه در بیانیه‌ای به نمایندگی از 28 کشور عضو اتحادیه خواستار آتش بس فوری در غوطه شرقی سوریه شد و اعلام کرد: نبردها باید متوقف شود و جامعه بین المللی باید برای توقف این درد و رنج انسانی متحد گردد.

در این بیانیه درباره 'سوریه و نسل کشی جاری در غوطه شرقی' آمده است: اتحادیه اروپا از همه طرف‌های مناقشه و همچنین تضمین کنندگان مناطق تنش زدایی که تمام اقدامات لازم برای تضمین آتش بس فوری و محافظت از مردم سوریه از طریق احترام به قوانین انسانی بین المللی و دسترسی های فوری انسانی را انجام دهند. 

در این بیانیه آمده است: اتحادیه اروپا یادآور می شود که این مناقشه هیچ راه حل نظامی ندارد و از همه طرف‌ها می‌خواهد که بطور جدی و با قید فوریت وارد فرایند سیاسی تحت هدایت سازمان ملل شوند . 
موگرینی دوشنبه هفته گذشته پس از دیدار و گفت و گو با هیاتی از مخالفان سوری به ریاست 'نصر الحریری'، در بیانیه مشابهی در ارتباط با وضع انسانی در غوطه شرقی و استان ادلب سوریه، از تمام طرف‌های مناقشه سوریه خواستار اقداماتی برای کاهش خشونتها شده بود. 
قرار است شورای امنیت سازمان ملل امروز (شنبه) قطعنامه اعلام آتش بس 30 روزه در سراسر سوریه را به رای بگذارد.
منبع: ایرنا

خواندن 357 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395