یکشنبه, 13 اسفند 1396 ساعت 14:38

اطلاعات تکميلي

  • رئیس بنیاد مسکن:

240 میلیارد ریال کمک هزینه کانکس به زلزله زدگان استان کرمانشاه پرداخت شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: تاکنون در مناطق شهری استان کرمانشاه به 4800 خانواری که درخواست کانکس نداشتند 240 میلیارد ریال کمک هزینه پرداخت شده است.

علیرضا تابش افزود: از 11 هزار واحد تعمیری شهری، 9 هزار واحد آن تا پایان اسفند 96 و 2 هزار واحد باقی ‌مانده تا پایان فروردین 97 به پایان می رسد.
به گفته وی، انتقال مردم به کانکس‌ها انجام شده و هم اکنون بیشتر مردم زلزله‌ زده استان کرمانشاه در کانکس‌ها هستند و آنهایی نیز که متقاضی دریافت کانکس نبودند، کمک هزینه دریافت کردند.
تابش با بیان اینکه برنامه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی این است که مردم زلزله ‌زده استان کرمانشاه به خانه‌های دائمی خود منتقل شوند، افزود: در کل در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه 60 هزار واحد نیازمند تعمیرات هستند که 11 هزار واحد آن در شهر قرار دارند و مابقی متعلق به واحدهای مسکونی روستایی هستند.
تابش تاکید کرد: اولویت اول ما این است که واحدهای تعمیری را زودتر مرمت کنیم و هرچه سریعتر افراد به واحدهای مسکونی خود منتقل شوند و طبق پیش‌بینی‌ها و روند انجام کار، حدود 9 هزار واحد تعمیری توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مرمت خواهد شد و مردم در ایام نوروز 97 به خانه های خود منتقل می‌شوند. همچنین 2 هزار واحد نیز تا بعد از عید انجام خواهد شد.
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به این که روند کار در روستاها نیز روند مطلوبی است، خاطرنشان کرد: در مرحله نخست 20 هزار واحد مسکونی تخریب شده در شهر و روستا شناسایی شد که نزدیک به 13 هزار واحد آن در روستا و 6 هزار واحد متعلق به شهرها بوده است. 
به گفته تابش، از 13 هزار واحد مسکونی تخریب شده در روستاها همگی به بانک معرفی شده اند، عقد قرارداده انجام شده و در مورد 7 هزار واحد مسکونی روستایی، پی‌کنی واحدها انجام شده و 3200 واحد فوندانسیون ریخته شده است.
وی یادآوری کرد: در روستاها 8 هزار کانکس در محل عرصه زمینی که متعلق به خانوارها بود، نصب شده است، اما در شهرها محدودیت نصب کانکس را داریم، زیرا در شهرها متراژ خانه‌ها کوچک است و اجازه استقرار کانکس در محل، به دلیل کمبود جا وجود ندارد.
تابش ادامه داد: تعدادی از افراد آمدند و درخواست کردند که پول کانکس به آنها داده شود و به همین منظور نیز بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به 4800 خانوار شهری که واحدهای مسکونی شان در زلزله تخریب شد پول تعلق گرفت و 240 میلیارد ریال به آنها پرداخت شد و آنها از کانکس اهدایی افراد استفاده کردند و خود مردم با پولی که دریافت کردند ترجیح دادند تا در چادر بمانند.
زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان در 11 کیلومتری بخش ازگله، 32 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه 620 کشته و 12 هزار و 386 مصدوم داشته است.
این زلزله به 10 شهرستان و یک هزار و 930 روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی های صورت گرفته حدود 90 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی نیز آسیب کلی و جزئی دیده است.
منبع: پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی 

خواندن 546 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395