شنبه, 19 اسفند 1396 ساعت 09:42

اطلاعات تکميلي

  • مدیرکل سازمان تعزیرات حکومتی استان تهران:

مردم تخلفات را به صورت مستمر گزارش کنند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصراقتصاد: برخی از کارشناسان و حقوقدانان معتقدند که شهروندان برای گزارش کردن تخلفات، نیازمند سند و مدرک هستند؛ این در حالی است که مدیر کل سازمان تعزیرات حکومتی استان تهران در گفت‌وگوی زنده تلویزیونی در این رابطه گفت: مردم تخلفات مشاهده شده را به صورت مستمر گزارش دهند.

محمدعلی اسفنانی مدیرکل سازمان تعزیرات حکومتی استان تهران از تشدید نظارت‌ها و بازرسی‌ها در ایام پایانی سال خبر داد و افزود: حدود 65 نفر از روسای شعب به صورت کشیک در سطح تهران حضور دارند تا بر روند فعالیت صنوف نظارت کنند.

وی اظهار کرد: در چند روز گذشته تعدادی از نیروهای ما از رستوران‌ها بازدید کردند و وضعیت بهداشتی و خدماتدهی آنها را مورد بررسی قرار دادند که خوشبختانه تخلف خاصی مشاهده نشد و وضعیت بهداشتی و خدماتی این رستوران ها مطلوب بود.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران بین کرد: خوشبختانه در طی این دو روزی که از اجرای طرح نوروزی گذشته تخلفات فراوان نبوده است که این هم به دو دلیل است. اول این که از مردم خواسته ایم در این ایام به صورت مستمر تخلفات را به ما گزارش دهند و همچنین از صنوف خواسته ایم برنامه های خودنظارتی را به صورت جدی تری دنبال کنند.

وی ادامه داد: در این نظارت و بازرسی ها کارشناسان و بازرسان سازما‌های حمایت از حقوق مصرف کنندگان، صنعت، معدن و تجارت؛ هواپیمایی، میراث فرهنگی و گردشگری وادارت کل حمل ونقل و پایانه مسافری؛ جهاد کشاورزی، استاندارد و فرمانداری، اتاق اصناف، نیروی انتظامی و دانشگاه‌های علوم پزشکی و در قالب گشت‌های مشترک با ما همکاری خواهند کرد.

اسفنانی گفت: در این ایام همه بازار را مورد بازرسی قرارخواهیم داد. لذا بازار هدف گشت‌های مشترک تمامی مراکز، بازار‌ها و مناطق تجاری، میادین میوه و تره بار، فرودگاه ها، پایانه های مسافربری، مراکز فروش مواد غذایی، اقلام سلامت محور و رسیدگی به شکایت‌های مردمی در محل تخلف بوده که به صورت محسوس و نامحسوس انجام می‌شود.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران بیان کرد: در این بازرسی و گشت‌ها علاوه بر کیفیت بر کمیت هم توجه شده است. یعنی علاوه بر نظارت بر عرضه اجناس با کیفیت بر موضوع گرانفروشی، کم فروشی و قاچاق هم توجه خواهیم کرد.

اسفنانی افزود: بر اساس قانون بسیاری از کالاها باید قیمت فروش داشته باشند و اگر مشتری احساس کرد که قیمت داده شده گرانتر از قیمت واقعی است باید فاکتور خرید کالای فروشنده را مشاهده کند و در صورتی که قیمت اعلام شده بیشتر از 10 درصد قیمت اعلام شده توسط فروشنده بود می‌تواند موضوع گرانفروشی را گزارش کند.

وی ادامه داد: مشتری علاوه بر این که حق دارد فاکتور خرید را از فروشنده جهت مشاهده درخواست کند بلکه این حقورا دارد که از مشتری فاکتور فروش برای جنس خود را هم دریافت کند و در صورتی که فروشنده از هر دوی این تقاضاها خودداری کند مرتکب تخلف شده است.

خواندن 623 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395