شنبه, 19 اسفند 1396 ساعت 10:18

اطلاعات تکميلي

  • افخمی اعلام کرد؛

هدف ما بانکداری است نه بنگاه داری

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصراقتصاد: مديرعامل بانك صنعت و معدن پس از فروش سهام شركت سرمايه گذاری اين بانك در بورس گفت: هدف ما بانكداری است و نه بنگاه داری. بنگاه داری در برهه ای از فعاليت اين بانك ناخواسته به ما تحميل شده است.

علي اشرف افخمي كه با پايگاه خبری بانك صنعت و معدن گفتگو كرده است با تبيين سياست‌های اين بانك برای فروش بنگاه های تحت پوشش گفت: اين بانك توسعه ای به لحاظ ماهيت فعاليتش چندان به دنبال بنگاه داري نبوده است و بنگاه هاي تحت پوشش اين بانك در شرايطی خاص به ما واگذار شده است.

افخمي با اشاره به اینکه شرکت های زیرمجموعه این بانک در مقایسه با سایر بانک های کشور بسیار اندک است، خاطرنشان ساخت: اجرای سياست واگذاری بنگاه های بانك از سال 92 آغاز شده است و طي اين مدت تعداد زيادي از بنگاه هاي تحت پوشش نيز واگذار شده است اما واگذاري شركت سرمايه گذاری بانك صنعت و معدن به دليل وضعيت خاص و موفقيت آميزي كه در این مقطع زمانی داشته بيشتر مورد توجه قرار گرفته است.

مديرعامل بانك صنعت و معدن افزود: برخي از مقررات را شايد بتوان عامل كندشدن واگذاری‌ها قلمداد نمود لکن بانک هرگز تمايلي به داشتن اين بنگاه‌ها نداشته و بیشتر علاقمند به توسعه ظرفیت بانکداری و افزایش تعاملات بین المللی بوده و هستیم.

افخمي در خصوص واگذاري شركت سرمايه‌گذاري صنعت و معدن گفت: اين شركت يكي از شركت هاي موفق و سودآور بانك در زمينه فعاليت‌هاي بورسی و اقتصادی بوده است و در ادامه سياست‌های واگذاری و تاكيد دولت و جناب آقاي كرباسيان وزير محترم امور اقتصادي و دارايي، موفق شدیم با شناسايي خريداران اهليت دار، از طريق بورس 51 درصد از سهام اين شركت را در روز 24 بهمن ماه گذشته با موفقيت واگذار كنيم.

افخمي با تشکر از حمایت و پشتیبانی کامل وزرای امور اقتصادی و دارایی و صنعت، معدن و تجارت از واگذاری بنگاه‌های زیرمجموعه بانک ها به بخش خصوصی افزود: پس از عرضه شدن 51 درصد سهام شركت سرمايه گذاري صنعت و معدن، شركت سرمايه گذاري توسعه صنعتي ايران با نظارت سازمان بورس اوراق بهادار از بين چند رقيب و خريدار موفق شد كه 51 درصد سهام مذكور را خريداري نمايد.

افخمي خاطرنشان ساخت: اين بانك توانسته است در بسياري از موارد نظير اولين گشايش اعتبار پس از برجام، اولين اخذ خط اعتباری فايناس خارجی، برقراری روابط كارگزاري با 90 بانك در 36 كشور و امروز نيز با فروش 2 ميليارد و 295 ميليون سهم شركت سرمايه گذاری صنعت و معدن به قيمت 436 ميليارد تومان، در سيستم بانكی كشور جزو اولين ها باشد.

خواندن 400 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395