شنبه, 19 اسفند 1396 ساعت 12:29

اطلاعات تکميلي

  • نماینده کارگران در شورای‌عالی‌ کار:

استیضاح وزیر کار در بدترین روزهای سال و به زیان جامعه کارگری است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نماینده کارگران در شورای عالی کار گفت: استیضاح وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی استیضاح وزیر کار در بدترین روزهای سال دارد اتفاق می افتد و به زیان جامعه کارگری است.

«علی خدایی» افزود: به دلیل عملکرد ایشان نیست و چنین تصمیمی با این همه عجله از سوی برخی از نمایندگان به نظر می رسد از ناحیه دیگری باشد.
وی یادآور شد: استیضاح وزیر کار در صورت رای آوردن به جامعه کارگری کشور آسیب می رساند.
وی معتقد است: هم اکنون وزارت کار بیش از همه نیاز به تمرکز دارد و در صورتی که استیضاح رای بیاورد ضربه جبران ناپذیری به بدنه جامعه کارگری کشور وارد می شود.
خدایی با بیان اینکه استیضاح حق مجلس است، گفت : این حق نمایندگان مجلس است که استیضاح کنند، اما باید بدانند چرا و چه کسی را استیضاح می کنند.
'علی ربیعی 'وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بتازگی گفت: این وزارتخانه بزرگ اجتماعی، فعالیت های فراوان و تصمیم های بزرگی راجع به حقوق مددجویان، سبد غذا برای افراد دارای سوءتغذیه، بازماندگان از تحصیل و یا کاهش فقر انجام می دهد اما هیچگاه کسی درباره این موارد از من به عنوان وزیر سوالی نمی پرسد و فقط من را به شکل شرکت شستا می بینند.
'روزبه کردونی' در یادداشتی در خصوص استیضاح وزیر کار اعلام کرد: هیچکس نمی گوید از 700 بنگاهی که از سال 1380 به این طرف واگذار شدند 23درصد رد دیون، 19 درصد سهام عدالت، 40 درصد شبه دولتی و فقط 19 درصد بخش خصوصی واقعی بوده است. هیچ کس فریاد نمی زند که چرا بیش از 89 درصد واگذاری های در دولت نهم و دهم در بهار 1392 در شتابزده ترین وضع دقیقا قبل از آغاز به کار دولت تدبیر انجام شده است. هیچ کس نمی گوید چرا زمانی که بیشتر صندوق ها و بنگاه هایی که دولت توان اداره آنها را نداشت، به وزرات تعاون کار ورفاه اجتماعی رد دیون شد، همگان تماشگران ساکت صحنه بودند.
وی اظهار داشت: طنز ماجرا اینجاست که ربیعی اولین نفر بود که در دولت تدبیر «بحران صندوق ها» را فریاد کرد و این موضوع فراموش شده و مغفول در حوزه سیاستی را به یکی از اولویت های اساسی دولت و نظام تبدیل کرد و در این مدت اقدام های اساسی برای اصلاح بنگاه داری موجود انجام داد اما امروز به جای آنکه از او قدردانی شود، استیضاح می شود. 
استیضاح وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی فردا (دوشنبه) انجام می شود.
منبع: ایرنا

خواندن 309 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395