یکشنبه, 20 اسفند 1396 ساعت 10:17

مالیات بر خرده‌فروشی سیگار، موثر در مبارزه با دخانیات

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت با بیان اینکه برای نخستین بار اخذ عوارض بر خرده فروشی سیگار در بودجه سال ۹۷ مصوب شد، گفت: این امر در راستای مبارزه دخانیات مطلوب است و امیدواریم پس از تایید شورای نگهبان، در قانون بودجه سال آتی اجرا شود.

دکتر ابراهیم گلمکانی ، اظهار کرد: در ماه‌های اخیر مباحث بودجه در این معاونت مطرح بود و با وجود اینکه منابع در بودجه محدود است، به نتایج مطلوبی دست یافتیم.

وی افزود: علاوه بر بودجه هزینه‌ای و جاری این قسمت از وزارتخانه، تقریبا ۱۰ درصد هدفمندی یارانه‌ها نیز اختصاص یافت و در جدول بودجه آمد.

گلمکانی ادامه داد: یک درصد مالیات بر ارزش افزوده نیز برای حوزه سلامت مصوب شد و در بخش‌های مختلف آمد.

وی با اشاره به اضافه شدن یک تبصره‌ در بودجه سال آتی گفت: برای نخستین بار عوارض بر خرده فروشی سیگار مصوب شد که این امر در راستای مبارزه دخانیات مطلوب است و امیدواریم پس از تایید شورای نگهبان، در قانون بودجه سال آتی اجرا شود.

گلمکانی تصریح کرد: نکات مثبت دیگری نیز در قانون بودجه وجود دارد که امید است با اعمال آن‌ها، روند ملی و ساختار بودجه‌ای حوزه سلامت بهتر از گذشته شود.

وی تاکید کرد: اگر تخصیص‌ها به موقع برسد و منابع ناشی از تخصیص فراهم باشد، امید است که سال آتی، سال بهتری از نظر بودجه برای حوزه سلامت باشد.

منبع:ایسنا

خواندن 515 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395