یکشنبه, 20 اسفند 1396 ساعت 11:53

اطلاعات تکميلي

  • طی نامه‌ای از سوی شورای‌عالی شهرسازی و معماری ابلاغ شد؛

مخالفت شورا با الحاق اراضی عبدل آباد اوین به محدوده شهری تهران

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

دبیر شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران در نامه‌ای به استاندار، شهردار و رئیس شورای شهر تهران، مصوبه شورا را درباره احداث هتل در اراضی موسوم به عبدل آباد اوین با تاکید بر مخالفت شورا نسبت به الحاق اراضی فوق به محدوده شهر تهران، ابلاغ کرد.

متن مصوبه شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران به امضای محمدسعید ایزدی به مهندس مقیمی استاندار و رئیس شورای برنامه ریزی و توسعه استان تهران، مهندس هاشمی رئیس شورای شهری تهران و محمدعلی نجفی شهردار تهران، به شرح زیر است:

به استحضار می رساند شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در جلسه مورخ ۹۶.۱۱.۱۶، موضوع احداث هتل متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت در خارج از محدوده شهر تهران در اراضی موسوم به عبدل آباد اوین را با عنایت به مصوبات شمراه ۵۶۰۳ / ت ۱۵۳۷۰ ه مورخ ۱۳۷۴.۵.۱۷ و شماره ۳۷۲۳۴ / ت ۲۹۴۲۱ ه مورخ ۱۳۸۳.۷.۶ هیات محترم وزیران مورد بررسی قرار داد و به جهت مساعدت در ایفای تعهدات دولت جمهوری اسلامی و وزارت صنعت، معدن و تجارت، ضمن مخالفت با الحاق اراضی مذکور به محدوده شهری تهران با احداث هتل در چارچوب زیر موافقت و مقرر نمود طرح اصلاح شده پس از طی مراحل استانی به تایید کمیته تخصصی شماره ۳ شورای عالی شهرسازی و معماری رسیده و نظر کمیته مذکور توسط دبیر شورای عالی به عنوان مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری ابلاغ شود:

۱. با اصلاح طرح پروژه و تعدیل آن محدوده بارگذاری پروژه به پایین ترین تراز در عرصه حدود ۵ هکتار با تراکم ساختمانی کل طرح حداکثر ۱۵۰ درصد محدود و سایر بخش های زمین در مالکیت هتل و به عنوان محوطه سبز و باز طبیعی باقی بماند.

۲. استقرار هرگونه کاربری غیر از هتل (اعم از مسکونی، تجاری، اداری و سایر خدمات) منتفی گردد.

۳. با اصلاح طرح پیشنهادی، طراحی هتل در هماهنگی با زمینه طبیعی و بدون تضاد با محیط کوهستانی اطراف با رعایت الزامات معماری منطبق با ویژگی‌های بومی و برخوردار از هویت ایرانی اسلامی، بازنگری شود.

۴. حداکثر ارتفاع ساختمان ها در حد ارتفاع ساختمان‌های سایت موجود باشد.

منبع: ایلنا


خواندن 333 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395