یکشنبه, 20 اسفند 1396 ساعت 14:13

کارکنان بیمارستان‌ها 10 ماه از بیمه‌ها مطالبه معوقه دارند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: پرستاران، پیراپزشکان، پزشکان و شرکت‌های دارویی حدود 10 ماه است که از وزارت بهداشت به خاطر تأخیر بیمه‌ها مطالبه دارند و از مسئولان می‌خواهم با پرداخت مطالبات، وزارت بهداشت را در مقابل کارکنان بدقول نکنند.

سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی روز یکشنبه در حاشیه سیزدهمین همایش سراسری رؤسا و مدیران پلیس راهنمایی و رانندگی کشور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: باید یک وقتی این مطالبات را بدهند که به درد همکاران پزشک، پرستار و پیراپزشک بخورد، همکارانی هستند که 10 ماه است معوقات دارند. 
هاشمی درباره بودجه وزارت بهداشت و اینکه آیا از بودجه مصوب سال آینده راضی هستید یا نه، گفت:‌ ما باید از بودجه راضی باشیم؛ بالاخره بودجه تصویب شده و به زودی از طرف شورای نگهبان ابلاغ می‌شود، کاری دیگر نمی‌توانیم کنیم، باید راضی باشیم. 
وی درباره برنامه‌های وزارت بهداشت برای کاهش کشته‌های تصادفات در حین انتقال مصدومان گفت: افزایش نیم درصدی تعداد کشته‌های حادثه تصادفات در حین انتقال خوب نیست و این نشان می‌دهد که مردم رعایت نمی‌کنند و سخت است کسی را که قوانین را رعایت نکرده و با سرعتی بالا و ایمنی پایین دچار تصادف شده، نجات داد. 
هاشمی اضافه کرد: واقعیت این است که شدت جراحات در تصادفات آن قدر بالاست که توفیق ما را برای زنده نگه داشتن مصدومان و اینکه معلولیت کمتری متحمل شوند، سخت می‌کند بنابراین مردم به هشدارهای پلیس توجه کنند و البته توجه به عقل نیز از ملزومات است. 
هاشمی خاطرنشان کرد: آنچه مربوط به ما می‌شود، حضور به موقع است که اکنون این موضوع محقق شده است، اما نباید به امید اینکه پزشک و آمبولانس خوب و بالگرد به موقع می رسد، احتیاط را از دست داد.
*افتتاح 400 پایگاه جدید اورژانس در نوروز 97 
وی با اشاره به خدمات وزارت بهداشت گفت: خدمات قابل قیاس با گذشته نیست؛ 34 پایگاه هوایی افزوده شده و به زودی 400 پایگاه جدید اورژانس به 2400 پایگاه زمینی در ایام نوروز افزوده می‌شود. 
وزیر بهداشت در پاسخ به پرسشی مبنی براینکه آیا قول می دهید که دیگر تخلفی در رانندگی مرتکب نشوید گفت: من قول نمی‌دهم که دیگر تخلف نکنم، اما سعی می‌کنم که بعد از این تخلفی انجام ندهم. 
هاشمی درباره تخلف رانندگی فرزندانش به خبرنگاران گفت: یکی از فرزندانم خودروی ال90 دارد و فکر نمی‌کنم تخلف سرعت زیاد داشته باشد. 
هاشمی درباره آخرین تخلفش گفت:‌ آخرین تخلفم سرعت غیرمجاز بوده که مربوط به خیلی وقت پیش است و در آن دوره وزیر نبودم. 
وزیر بهداشت در پاسخ به پرسشی درباره زمان حضور نیروهای امدادی در صحنه تصادف اظهار کردد:‌ این زمان در شهر و جاده متفاوت است، در جاده‌ها باید 14 دقیقه باشد اما در بعضی جاده‌ها به دلیل صعب‌العبور بودن و کافی نبودن پوشش پایگاه‌های امدادی، بیش از نیم ساعت به طول می‌انجامد، در شهر حدود 8 دقیقه است که البته با توجه به ترافیک می‌توان گفت که فقط موتورها در بازه 8 تا 10 دقیقه می‌رسند.
وی درمورد آمار تخلفات پزشکی و اتفاقاتی که در فضای مجازی بازتاب دارد، گفت: مواردی رخ داده و می‌دهد و نقش ما در این موضوع مانند پلیس است و دستگاه قضایی مسئولیت رسیدگی به جرائم را دارد.
هاشمی اضافه کرد:‌ رسیدگی به جرایم پزشکی و دادسرایی که در نظام پزشکی تخلفات را پیگیری می‌کند، ادامه داد و آمار و اطلاعات دقیق را می توان از آنها گرفت. 
منبع: ایرنا

خواندن 442 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395