دوشنبه, 21 اسفند 1396 ساعت 09:50

رفع مشکلات حوزه سلامت با کمک بانک قرض‌الحسنه مهر ایران

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سمیرابابایی

عصراقتصاد: روز گذشته در راستای تداوم نقش آفرینی اجتماعی، سرعت بخشی به فعالیت‌های عام المنفعه و اجرای مسئولیت‌های اجتماعی در بانکداری، تفاهمنامه همکاری در زمینه توسعه خدمات بهداشتی، درمانی و آموزشی میان بانک قرض‌الحسنه مهر ایران و مجمع خیرین سلامت تهران و شمیرانات به امضا رسید.

در این مراسم "مرتضی اکبری" مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران گفت: ارائه تسهیلات در حوزه سلامت از اهداف بانک قرض الحسنه مهر ایران است که خوشبختانه بانک به این حوزه ورود کرده است. امیدواریم برای سال آینده با امضای این تفاهم نامه و همکاری دوجانبه میان بانک و مجمع خیرین سلامت تهران شاهد عملکرد بهتری باشیم.

  • نرخ کارمزد بانک قرض الحسنه مهر ایران 4 درصد است

اکبری با بیان این‌که در سال جاری به 730 هزار نفر وام با نرخ کارمزد کم‌تر از چهار درصد داده شده است، افزود: اعطای تسهیلات به حوزه سلامت از مهم‌ترین اهداف بانک قرض الحسنه مهر ایران است و امیدواریم بتوانیم در سال 97 عملکرد دوجانبه ای با مجمع خیرین سلامت داشته باشیم.

  • رشد 71 درصدی منابع بانک قرض الحسنه مهر ایران

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران با اشاره به وضعیت نامناسب سیستم بانکی، ادامه داد: در شرایط سخت نظام  بانکی، بانک قرض الحسنه مهر ایران در سال جاری 71 درصد رشد منابع در مقایسه با سال قبل داشته و با توجه به ساختار بهینه بانک و مناسب بودن نسبت های مالی و فنی،  عملکرد مناسبی داشتیم.

وی تصریح کرد: مجموع دارایی ثابت باید 30 درصد سرمایه بانک باشد که در بانک قرض الحسنه مهر ایران حدود 24 درصد و نسبت مصارف، 90 درصد تسهیلات قرض‌الحسنه است. تاکنون حتی یک ریال از منابع قرض الحسنه در بخش‌های دیگری هزینه نشده است.

  • راه اندازی باشگاه خیرین سلامت

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران خاطرنشان کرد: در زمینه مسئولیت‌های اجتماعی سال‌های قبل نیز اقداماتی داشته ایم که می‌توان به باشگاه خیرین سلامت و همچنین تفاهم نامه با  وزارت بهداشت و درمان اشاره کرد. اقدامات دیگر این بانک قرارداد با دانشگاه علوم پزشکی تهران و شهید بهشتی است، البته قردادهایی نیز در حوزه درمان در شهرستان‌ها منعقد کردیم.

  • توزیع 33 هزار بسته آموزشی و بهداشتی در 10  استان

وی بیان داشت: فعالیت دیگر بانک قرض الحسنه مهر ایران ورود به بیمارستان‌های خیریه و آموزش و پرورش است و حدود 33 هزار بسته آموزشی و بهداشتی در 10 استان توزیع شده است. همچنین حدود 3 هزار وام به زلزله زدگان پرداخت  شده و سه مدرسه روستایی و سه خانه بهداشت در حال ساخت است.

اکبری در خصوص تسهیلات به زندانیان آزاد شده، افزود: در خصوص ارائه تسهیلات به زندانیان و اشتغال آن‌ها پس از آزادی، تفاهم نامه ای با سازمان زندان‌ها منعقد کردیم که در تمام موارد ذکر شده از بودجه تبلیغات استفاده شده و سال آینده نیز با همین برنامه پیش خواهیم رفت.

  • ایجاد رضایت نسبی در حوزه سلامت

وی با اشاره به امضای قرارداد با مجمع خیرین سلامت اظهار داشت: خیر و برکت برای جامعه هدف و ایجاد رضایت نسبی در حوزه سلامت از اهداف بانک قرض الحسنه مهر ایران است که امیدواریم در این زمینه موفق شویم. 

  • قشر آسیب‌پذیر جامعه هدف بانک قرض الحسنه مهرایران

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهرایران ادامه داد : جامعه هدف بانک قرض الحسنه مهرایران قشر آسیب‌پذیر است  که از نظر مالی محروم بوده و سعی داریم در بانک با  رفتار منطقی کمک آنها باشیم.

در ادامه این مراسم "سعید محمودی" مدیرعامل مجمع خیرین سلامت تهران و شمیرانات گفت: پس از راه اندازی مجمع خیرین سلامت، اولین نشست با بانک قرض الحسنه مهر ایران برگزار شد. یکی از اهداف اصلی ما در کنار بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، شناسایی و جذب خیرین و ترغیب آن‌ها برای افتتاح حساب در این بانک است.

محمودی افزود: حضور بانکی که مورد اعتماد مردم است، در کنار مجمع خیرین سلامت تهران و شمیرانات کمک بسیار مناسبی به حوزه سلامت  است. در کشور متاسفانه در حوزه سلامت و ساخت بیمارستان مشکلات بسیاری داشته و بانک قرض الحسنه مهر ایران به عنوان حامی با ارائه وام می تواند به نیازمندان کمک کند.

  • رفع مشکلات مردم در حوزه سلامت با کمک بانک قرض الحسنه مهر ایران

وی افزود: در سال 97 با امضای این تفاهم نامه، برنامه ریزی شده تا نشست‌هایی با تمام بیمارستان‌ها در تهران و شهرستان‌ها برگزار کنیم و بانک قرض الحسنه مهر ایران در بخش خزانه داری کمک خواهد کرد که امیدواریم باکمک این بانک مشکلات مردم را در حوزه سلامت رفع  شود.

مدیرعامل مجمع خیرین سلامت تهران وشمیرانات در پایان یاد آور شد: امیدواریم با امضای این تفاهم نامه در روزهای پایانی سال، شاهد گزارشات خوبی از اقدامات خیرین حوزه سلامت و بانک قرض الحسنه مهر ایران بوده و همه افراد  از  ثواب این فعالیت‌ها سود ببرند.

در پایان این مراسم "مرتضی اکبری" مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران افزود: طرحی را با سازمان بهزیستی و سازمان زندان‌ها در قالب" اوراق نیکوکاری قرض‌الحسنه مدت‌دار " عملیاتی کردیم که می‌توانیم این کار را با مجمع خیرین سلامت به‌طور مشترک انجام دهیم. بنابراین همه شعب بانک قرض الحسنه مهرایران آمادگی این کار را داشته تا در قبال خرید اوراق، تسهیلاتی در اختیار افراد قرار دهد.

وی ادامه داد: شایان ذکر است در این طرح مجمع خیرین سلامت تهران و شمیرانات اجازه برداشت از حساب‌ها ندارند و تنها می‌توانند از تسهیلات قرض الحسنه استفاده کند و بانک قرض الحسنه مهرایران نیز ظرفیت‌های لازم را برای همکاری داشته وباید با کار کارشناسی این مسیر را طی کنیم.

  • معوقات بانک قرض الحسنه مهر ایران تنها یک درصد است

وی در خصوص مطالبات معوق بانک قرض الحسنه مهرایران تصریح کرد: خوشبختانه 99 در صد مطالبات این بانک وصول شده و میزان معوقات بانک تنها یک درصد است.

متن تفاهمنامه همکاری میان بانک قرض‌الحسنه مهر ایران و مجمع خیرین سلامت تهران و شمیرانات به شرح زیر است:

موضوع تفاهم ‌نامه عبارت است از همکاری و مساعدت طرفین تفاهم ‌نامه در زمینه‌های توسعه خدمات بهداشتی، درمانی، آموزشی؛ مجمع خیرین سلامت؛  طبق ضوابط و مقررات بانک مرکزی ج.ا.ا.  و بانک قرض ‌‎الحسنه مهر ایران.

۱- معرفی مؤسسات خیریه بیمارستان‌ها، موسسات خیریه و خیرین جهت تمرکز عملیات بانکی و استفاده از ظرفیت‌های بانک طبق موضوع تفاهم‌نامه به منظور اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه براساس سیاست‌ها و دستورالعمل‌های جاری بانک.

۲-  پیگیری به منظور افزایش سطح همکاری بیمارستان‌ها و موسسات خیریه در استفاده از کلیه خدمات بانک جهت پرسنل، خیرین و سایر ذینفعان آن سازمان‌ها در چارچوب ضوابط و مقررات جاری و سیاست‌های اعتباری بانک.

۳-   ایجاد بستر لازم به منظور معرفی باشگاه خیرین بانک و خدمات آن در همایش‌های مربوط به حوزه خیرین مجمع خیرین سلامت تهران و شمیرانات.

۴- معرفی خدمات بانک در حوزه خیرین به افراد و موسسات خیریه در سراسر کشور در حوزه سلامت جهت عضویت در باشگاه خیرین بانک، افتتاح حساب و تمرکز فعالیت‌های مالی به منظور بهره‌مندی از خدمات باشگاه خیرین.

5- برگزاری جلسات مشترک با حضور خیرین معرفی شده از سوی مجمع خیرین سلامت تهران و شمیرانات به منظور شناسایی نیازمندیهای خیرین کشور.

6- توافق نسبت به انجام مسئولیت‌های اجتماعی سازمانی، سازماندهی و هم‌افزایی توان مالی خیرین کشور در قالب باشگاه خیرین.

7-  فراهم‌سازی بسترهای تبلیغاتی مشترک و انجام امور فرهنگی در زمینه بسط و آموزش فرهنگ قرض‌الحسنه و فعالیت در زمینه امور خیریه در حوزه بهداشت و درمان در سایت، مجلات، رسانه‌های محیطی، رسانه‌های مجازی و مکتوب طرفین پس از برگزاری جلسات کارشناسی.

8- همکاری در زمینه برگزاری همایش های‌ خیرین و نشستهای مشترک با حضور خیرین و مؤسسات خیریه در زمان‌های مورد توافق طرفین.

9- همکاری در زمینه پروژه‌های اطلاع‌رسانی در رسانه‌های سمعی و بصری مرتبط با حوزه سلامت.

10- همکاری طرفین در زمینه حمایت از مؤسسات خیریه و سازمان‌های مردم نهاد.

11- جذب کمک‌های مردمی از طریق درگاه‌های بانک در راستای برنامه های شورای اجتماعی

12- همکاری مشترک جهت اجرای پروژه‌های مجمع خیرین سلامت تهران و شمیرانات در حوزه‌های سلامت و مسئولیت اجتماعی پس از برگزاری جلسات کارشناسی و موافقت طرفین.

خواندن 415 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395