دوشنبه, 21 اسفند 1396 ساعت 14:56

اطلاعات تکميلي

  • معاون عمرانی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری‌ها؛

تولید 630 واگن مترو برای تهران نهایی شد

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

معاون عمرانی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها گفت: با پیگیری‌های فراوان چند ماه گذشته و برگزاری جلسات متعدد موضوع تولید 630 واگن قطار شهری تهران نهایی، مناقصه برگزار و برنده نیز مشخص شد.

محمد افشانی روز دوشنبه در حاشیه سی و سومین مجمع عمومی سالیانه اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور در جمع خبرنگاران افزود: به دلیل اینکه از سال 91 در خصوص تهیه و تولید واگن تا کنون فاصله ای داشتیم به ازای هر واگن 178 یورو کاهش قیمت داشتیم که نسبت به گذشته کاهش خوبی را شاهد بودیم که در مجموع 112 میلیون یورو در این زمینه شاهد کاهش قیمت بودیم.

وی ادامه داد: هزینه ساخت این واگن ها بیش از 800 میلیون یورو است که به صورت فاینانس توسط چین و ایران به صورت مشترک ساخته می‌شود.
این مقام تاکید کرد :بعد از نهایی شدن این قراردادها جزئیات بیشتر در این خصوص بیان خواهد شد.
افشانی همچنین گفت: قرار شده است که تا انتهای خط تولید این واگن ها 50 درصد از آنها شامل تولیدات داخلی باشد.
معاون عمرانی وزیر کشور گفت: همچنین مجوز تولید 2000 واگن برای شهرهای اصفهان، شیراز، مشهد، تبریز و اهواز نیز گرفته شده و مناقصات انجام شد .
وی تاکید کرد: امیدواریم از سال 99 این واگن ها وارد مدار شوند و امیدواریم که دولت در این زمینه کمک شایانی را به سیستم حمل و نقل داشته باشد.
افشانی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: با توجه به تاکیدات رئیس جمهوری در خصوص نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی و همینطور بافت های فرسوده در این زمینه نیز برنامه‌هایی در دست داریم.
افشانی اعلام کرد :نوسازی حمل و نقل عمومی اولویت با اتوبوس های شهری است که در حال حاضر 20 هزار اتوبوس فرسوده شهری در شهرها داریم.
** 48 هزار و 500 مینی بوس فرسوده است
وی ادامه داد: همچنین 48 هزار و 500 مینی بوس فرسوده داریم که کامیون‌ها و کشنده های درون شهری نیز که شامل 6 هزار دستگاه هستند جزء برنامه‌های نوسازی این ناوگان قراردارند.
منبع:ایرنا

خواندن 300 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395